Під час відбиття масованої атаки по Києву працювали дрони-перехоплювачі

У ніч на п’ятницю, 4 липня, російські окупанти здійснили масовану атаку безпілотниками та ракетами по Україні, ціллю був Київ. Під час відбиття удару працювали дрони-перехоплювачі. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
«Саме столиця була головною мішенню цього російського удару. Почали працювати дрони-перехоплювачі – десятки збиттів. Робимо все, щоб розвивати цей напрям захисту наших міст. І дуже важливо, щоб зберігалася підтримка партнерів у захисті від балістики. «Петріоти» й ракети для них є реальними захисниками життя», – прокоментував він.
Зазначимо, що росіяни цієї ночі запустили 539 ударних безпілотників та 11 ракет, в тому числі й «Кинджал». ППО знешкодила 476 дронів (268 збито, ще 208 подавлені засобами РЕБ) та дві ракети.
Крім Києва, постраждали ще також Дніпровська, Сумська, Харківська, Чернігівська та Київська області. Загалом відомо наразі про 23 поранених.
Цей обстріл Володимир Зеленський назвав одним із найбільш масштабних, демонстративним та цинічним ударом, здійсненим відразу після телефонної розмови президента США Дональда Трампа із російським правителем Владіміром Путіним.
«Росія вкотре демонструє, що не збирається закінчувати війну й терор. Без дійсно масштабного тиску Росія не буде змінювати свою тупу руйнівну поведінку. Треба, щоб за кожен такий удар по людях і життю вони відчували відповідні санкційні та інші удари по їхній економіці, по їхніх заробітках, по їхній інфраструктурі. Це єдине, що може бути досягнуто швидко, щоб змінити ситуацію на краще. І це залежить від партнерів, передусім від Сполучених Штатів», – наголосив президент України.
Нагадаємо, у середині червня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але потребує додаткового фінансового ресурсу. Згодом він повідомив, що частину коштів на це виділять Німеччина й Канада.
За словами Зеленського, загалом над виробництвом перехоплювачів в Україні працюють чотири компанії, дві з них – «дуже успішно». Військові вже почали збивати ворожі безпілотники за допомогою дронів-перехоплювачів, але для нарощення їхнього масового виробництва ще потрібен час.
Зі свого боку у Генштабі кажуть, що для розгортання повноцінної роботи «дронової ППО» потрібна технічна база, навчання та доукомплектування екіпажів.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-04 10:34:00