Україна і світ

Під час навчань у Білорусі можуть готувати ДРГ для вторгнення в Україну – ГУР

Деякі підрозділи спецпризначення РФ зараз проводять спільні навчання з силами спеціальних операцій Білорусі. Загроза цих навчань полягає у можливій підготовці диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) для їх подальшого перекидання в Україну.

Про це розповів в одному з інтерв’ю представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

– На сьогодні окремі підрозділи спецпризначення РФ проводять спільні навчання з підрозділами сил спеціальних операцій Білорусі. Вони відпрацьовують застосування цих спецпідрозділів з території Білорусі на територію України. І вивчають район можливих бойових дій.

Ми це бачили і в попередні роки, коли проводилися двосторонні спільні навчання росіян і білорусів біля наших кордонів. Це по всій лінії кордону. У чому загроза? Загроза полягає в тому, що це можуть готуватися диверсійно-розвідувальні групи, які потім можуть зайти на нашу територію, – наголосив Скібіцький.

Він зазначив, що в українській розвідці поки що не бачать створення ударних угруповань на території Білорусі для нового нападу на Україну з півночі. При цьому представник ГУР пояснив, що війська РФ здатні повернутися до Білорусі протягом кількох тижнів.

– Але досвід березня-квітня, коли російські війська були перегруповані, виведені з території Білорусі і перекинуті на схід України, свідчить, що за два-три тижні російські війська можуть знову повернутися на територію Білорусі. Тому необхідно своєчасно виявити ці переміщення, оцінити те угруповання, яке створюється, щоб вчасно відреагувати на можливу загрозу, – заявив Скібіцький.

За інформацією української розвідки на території Білорусі зараз перебувають близько 1,5 тис. російських військових. Там також знаходяться російські літаки Су-34, Су-30, з яких окупанти здійснюють ракетні удари по території України.

Крім того, в Білорусі розташований один дивізіон ракетного комплексу Іскандер, який окупанти “періодично висувають до кордону з Україною”. За словами Скібіцького, залишається загроза застосування Іскандерів проти нашої держави.

У цьому ж інтерв’ю представник ГУР розповів, що Росії знадобиться близько місяця для повернення військ до Білорусі та формування ударного угрупування для нового наступу на Україну.

Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов запевнив, що наразі жодної загрози з білоруського боку немає, і ситуація на кордоні “абсолютно під контролем”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-25 19:50:29

Back to top button