Першу свою перемогу над ворогом воїни НГУ здобули у бою за Гостомельський аеропорт — Микола Уршалович
З перших днів широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України Національна гвардія, у взаємодії з іншими складовими Сектору безпеки і оборони, стримувала наступ ворога на усіх оперативних напрямках, обороняла населені пункти, захищала об’єкти, які мали стратегічне значення для оборони держави.
Про це під час брифінгу в Military Media Center повідомив заступник директора Департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України полковник Микола Уршалович.
«Перший бій, який став однією із головних перемог в боротьбі за столицю України Київ — це бій за Гостомельський аеропорт, у ході якого підрозділами бригади оперативного призначення імені героя України сержанта Сергія Михальчука було збито 3 ударних гвинтокрила КА-52», — розповів Миколав Уршалович.
Нагадаємо, що бої за контроль над цим стратегічно важливим аеропортом розпочалися 24 лютого й тривали до 27 лютого 2022 року. Спершу аеропорт атакували російські вертольоти, які висадили десант. ЗСУ пізніше відбили аеропорт, але через день російські війська завдали другої атаки. У ході бою НГУ знищили нападників і пошкодили злітно-посадкову смугу, що не дало російським літакам Іл-76 змоги переправити основні сили на аеропорт Гостомель.
Красномовно про ті напружені бої та участь у них військовослужбовців Національної гвардії України розповідає фільм телеканалу Рада «Герої. Національна гвардія України. Гостомельський аеропорт».
А загалом, за словами полковника НГУ, за час широкомасштабного вторгнення рф в Україну підтверджено знищення нацгвардійцями 51-ї повітряної цілі: 15 літаків, 11 гвинтокрилів, 10 крилатих ракет і 15 БпЛА.
Мощун, Горенка, Козаровичі, Гута-Межигірська, Ірпінь, Бородянка, Буча — це ті міста, де героїчно тримали оборону воїни Нацгвардії у боях за Київ.
Першу висадку повітряного десанту у цій війні гвардійці здійснили в березні у Чернігівській області метою протидії просування ворога з чернігівського напрямку в сторону столиці.
24 лютого артилерійський підрозділ бригади оперативного призначення ім. полковника Петра Болбочана, який складався зокрема зі строковиків Нацгвардії у взаємодії з підрозділами Збройних Сил України знищили колону ворожої техніки на підступах до Харкова. Наприкінці березня в ході контрнаступу, противник був відкинутий від міста на 5-10 км. Підрозділи Нацгвардії становлять важливий осередок оборони Харкова і досі.
Саме завдяки самовідданості та героїзму гвардійців 15-ї бригади оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завиди Національної гвардії України та 23-ї окремої бригади охорони громадського порядку «Хортиця» Національної гвардії України був зупинений наступ противника на Запорізькому напрямку у березні минулого року.
— Військовослужбовці Національної гвардії, зокрема 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Національної гвардії України та ОЗСП «Азов» тривалий час обороняли місто Маріуполь, сковуючи значні сили ворога, — зазначив полковник Уршалович. — Воїни гвардійці вели бої з переважаючими силами противника за Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, де знищили численні підрозділи окупантів та кадирівських найманців.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
З 24 лютого 2022 року за мужність, відвагу і героїзм майже 4,5 тис. воїнів Національної гвардії України відзначено державними нагородами, понад 700 нацгвардійців відзначені відомчими нагородами. Звання «Героя України» присвоєно 30 гвардійцям, 17 з них — нажаль посмертно.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-23 13:12:49