Першочергові кроки після деокупації Криму: у Києві відбувся молодіжний форум «Крим Wave»
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/golovna-53-960x540-780x470.jpg)
Реінтеграція Криму надзвичайно важливе завдання для України. У процесі реінтеграції Криму ключову роль відіграватиме молодь, тому вже зараз необхідно мобілізувати їхній потенціал та досвід. Під час форуму «Крим Wave» експерти з політичної, економічної, культурно-інформаційної та інших сфер провели відкриті дискусії та діалоги з політично активною молоддю. У рамках форуму відбулися панельні дискусії на тему звільнення, реінтеграції, економічного, культурного відновлення Криму, а також про соціалізацію жителів півострова після 9-річної окупації.
Під час заходу постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева розповіла, що нині за дорученням Президента України Володимира Зеленського на базі Представництва створена робоча група експертів, яка напрацьовує першочергові кроки держави після деокупації Криму. Цей рамковий документ окреслює головні напрямки роботи після звільнення нашої території. Один з ключових векторів — відновлення публічної державної влади та кадрова політика на деокупованому півострові.
— У рамках робочої групи ми розглядали як будуть працювати держоргани в Криму після деокупації. Одразу скажу, що наша візія — нардепів, представників держорганів — така, що звичайно, спочатку в Криму має бути створена військова адміністрація. Потім має відбутися перехід до військово-цивільної адміністрації, далі — вибори і перехід до цивільного життя. Для нас дуже важливо, щоб до цього були залучені молоді люди. Вони мають стати кадрами відбудови, які поїдуть на Кримський півострів і будуть відбудовувати наш Крим , – зазначила Таміла Ташева.
На заході також був присутній заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Анатолій Стельмах, який розповів про перші перших кроки, які зробить Україна в Криму після його деокупації.
— Ми працюємо над першими кроками, які будуть зроблені після звільнення Кримського півострова. Перший із них — це, безперечно, забезпечення безпеки громадян, які там проживають. Другий — демілітаризація півострова від російських баз. Третій крок — притягнення винних до відповідальності. Люди, які вчиняли кримінальні злочини стосовно нашої держави, будуть притягнуті до відповідальності. А ті, хто незаконно прибув на півострів, мають його залишити, ми їх будемо видворяти. Наступний крок — відновлення органів державної влади. Також, ми маємо зробити так, аби російські ЗМІ не панували у Криму. Там має бути чесна думка української влади, повинні мати доступ іноземні ЗМІ. Люди мають перестати жити у вакуумі російської пропаганди, — сказав Анатолій Стельмах.
Він додав, що для того аби відновити органи державної влади на півострові, Мінреінтеграції спільно із Представництвом Президента в АРК та Офісом Президента працює над нормативно-правовим актом щодо створення кадрового резерву. Анатолій Стельмах розповів, що при органах державної влади будуть складатися списки людей, які узагальнюватиме Агенція з питань державної служби. Таким чином буде створено реєстр працівників, які направлятимуться до Криму після його деокопуації. Він зазначив, що всі посади в Криму мають бути зайняті професійними людьми і, безперечно, патріотами.
Безумовно, учасники форуму зазначають, що реінтеграція Криму — складний процес, але це надзвичайно важлива задача для України в цілому. Саме тому, необхідно мобілізувати українську молодь, адже їхній потенціал, та професіоналізм будуть відігравати ключову роль у цьому процесі.
Фото автора
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-26 11:14:04