Львівський портал

Перший караван із зерном вийшов з українських портів

Із портів Великої Одеси вирушив перший караван суден NAVI STAR, ROJEN та POLARNET. На їх бортах 57 тисяч тонн української кукурудзи. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Так, у п’ятницю, 5 серпня, з українських портів вийшли судна NAVI STAR, ROJEN та POLARNET. На борту трьох балкерів завантажено 57 тисяч тонн української кукурудзи. Зерно мають доставити до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

«Сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту “Чорноморськ”. Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку», – зазначив Кубраков.

Також він додав, що надалі Мінінфрауструктури планує забезпечити здатність українських портів обробляти понад 100 суден на місяць. Основною метою для України залишається – налагодити роботу «зернового коридору» в обох напрямках, а не лише на вихід, як це відбувається наразі.

«Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження, і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – три та більше мільйонів тонн експорту агропродукції щомісяця з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”», – пояснив міністр.

За словами Кубракова, це необхідно не лише для економіки України, а для всього світу. Як тільки Україна матиме змогу вивезти 20 мльйонів тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, продовольча ситуація у світі покращиться.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-08-05 10:07:39

Back to top button