Україна і світ

Перший брифінг Никифорова на посту прес-секретаря: про що говорив

У п’ятницю, 9 липня, о 18.00 новоспечений прес-секретар президента України Володимира Зеленського Сергій Никифоров провів свій перший прес-брифінг.

Факти ICTV розповідають, про що розповів Никифоров, а також, що пообіцяв на першій офіційній зустрічі.

Зустріч Зеленського з Меркель

Під час візиту до Німеччини 12 липня глава держави разом з німецьким канцлером говоритиме про посилення участі Німеччини в Нормандському форматі, врегулювання миру на Донбасі, деокупацію Криму та зупинення Північного потоку-2.

За словами Никифорова, Зеленський підготував відповідні аргументи про небезпеку російського газопроводу. Він їх озвучить на цій на зустрічі.

Розмова Андрія Єрмака та Вікторії Нуланд

Оскільки на момент брифінгу розмова іще тривала, то Никифоров назвав лише головні її теми. Серед них – ситуація в Білорусі та Україні, безпекові питання, пов’язані з російськими військовими навчаннями Захід-2021, та виконання Україною реформ.

Підсумки візиту Зеленського до Литви

– Литва довела, що є найвідданішим другом та союзником України на шляху до Європи, – зазначив прес-секретар.

Під час зустрічі з Зеленським президент Литви Ґітанас Науседа підтвердив участь у Кримській платформі та підтримав шлях України до НАТО.

Окрім того, Зеленський зустрівся з президентом Євроради Шарлем Мішелем. Вони обговорили угоду про відкрите небо.

– Зокрема, вони обговорили ухвалення цієї угоди до саміту Україна – ЄС, який пройде 12 жовтня 2021 року, – зазначив Никифоров.

Регулярні брифінги в Офісі президента

Сергій Никифоров обіцяє більше брифінгів на Банковій, однак все залежатиме від наповнення.

– Подібний брифінг – це якраз одне з головних завдань, яке на мене поклали. Ми плануємо робити їх регулярно. Однак не кликатимемо вас сюди, коли нам не буде чого розказати, – пояснив прес-секретар.

Сьогодні Сергій Никифоров став новим речником президента Володимира Зеленського. Відповідний указ 9 липня підписав глава держави.

Детальніше про те, хто такий Сергій Никифоров, та про його діяльність – читайте у матеріалі.

Джерело: ОП

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-09 23:14:43

Back to top button