Україна і світ

Перед війною приїхав на Хмельниччину нібито до родичів: СБУ викрила агента ФСБ

Співробітники СБУ викрили агента ФСБ РФ, який ще у січні приїхав до Хмельницької області нібито в гості до родичів, а насправді – для створення агентурної мережі для збору розвідданих та організації диверсій у західних регіонах.

Шпигуном виявися колишній спецпризначинець внутрішніх військ РФ, який брав участь у бойових діях, зокрема на Північному Кавказі. Після відставки його перевели у “режим очікування”, а “розконсервували”, перевівши в Україну.

На Хмельниччину він приїхав за особистою вказівкою екскерівника загону спецпризначення Росгвардії Вітязь полковника Сєргєя Лисюка з найближчого оточення Кремля.

Він обіцяв агенту вивести його спецкоридором у разі наближення лінії фронту до області.

Діяльність російського шпигуна координував кадровий співробітник ФСБ полковник Євгєній Пєтрушін з позивним Гестапо. Колись він займався підготовкою спецпідрозділів, був заступником начальника управління ФСБ по Дагестану і першим заступником голови КДБ самопроголошеного Придністров’я.

За завданням Пєтрушіна агент розвідував місця дислокації й переміщення підрозділів ЗСУ, а також координати стратегічно важливих об’єктів критичної інфраструктури.

bez nazvanyya

Зловмисник вів приховане спостереження і намагався встановлювати зв’язки з місцевими жителями. З кураторами спілкувався через закриті канали електронного зв’язку.

Спецслужби запобіли реалізації ворожих планів, своєчасно встановивши місцезнаходження російського агента. Йому оголошено підозру за ст. 114 ККУ (шпигунство).

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-09-30 14:14:27