Партнери відтерміновують рішення, – Зеленський про «злив» щодо ракет Tomahawk
«Злиттям» у західну пресу інформації, що у закритих додатках плану перемоги Україна нібито просила надати далекобійні ракети Tomahawk, партнери демонструють небажання надавати певні види озброєння. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час зустрічі з місцевою владою на Закарпатті.
Володимир Зеленський несхвально висловився щодо оприлюдненням у західних ЗМІ інформації про зброю, яку Україна просить у закритих додатках плану перемоги.
«Вже деякі партнери почали давати меседжі в інформаційному просторі за кордоном. Я, чесно кажучи, не дуже це підтримую. Я вважаю так: будь-який план є сильним, коли його підтримують. Якщо ти хочеш публічно назвати деталі з закритих додатків плану, наприклад, щодо ракет, які ми просили у партнерів, то ти спочатку скажи, що даєш їх, а потім розказуй всім, що ж там у додатках. Бо коли хтось із партнерів спочатку говорить, що в тому додатку, це свідчить про те, що він не дуже хоче щось давати і таким чином відтерміновує рішення», – прокоментував президент України.
Зазначимо, напередодні Володимир Зеленський заявив, що інформація щодо ракет Tomahawk була конфіденційною між Україною та Білим домом. Їх українське керівництво просило у закритих додатках плану перемоги як превентивний метод стримування Росії.
Ці ракети, за словами Зеленського, Київ міг б застосувати, лише якщо Москва не припинила б війну і продовжила подальшу ескалацію. Втім у Білому домі, як стверджує Володимир Зеленський, відповіли, що саме надання таких ракет є ескалацією.
Додамо, що в плані перемоги є пункт, який передбачає розміщення в Україні «неядерного стратегічного пакета стримування», який буде достатнім для захисту від воєнної загрози з боку РФ. До нього якраз і був секретний додаток, вочевидь, про номенклатуру озброєння, який надали лідерам США, Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.
Довідково: Tomahawk – це американські стратегічні і тактичні ракети великої дальності. Залежно від модифікації здатна летіти до 2500 км. Запуск можна здійснювати як із човнів, так і на суші.
Ракети Tomahawk можуть бути споряджені суббоєприпасами (касетні боєприпаси), раніше розробники передбачали для них і ядерну боєголовку, але її зняли з експлуатації.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-10-31 14:45:36