Україна і світ

Папа Франциск хоче відвідати Москву і Київ: у МЗС відреагували

Папа Римський Франциск сподівається цього місяця після візиту до Канади відвідати Москву та Київ.

Про це він розповів у інтерв’ю Reuters.

Говорячи про ситуацію в Україні, Папа Франциск зазначив, що між держсекретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном та главою МЗС Росії Сергієм Лавровим були контакти про можливу поїздку до Москви.

Варто зазначити, що жоден Папа Римський ніколи не відвідував Москву, а Франциск неодноразово засуджував вторгнення Росії до України. А раніше він побічно звинуватив РФ у веденні жорстокої та безглуздої агресивної війни.

Декілька місяців тому Ватикан запитав про поїздку, але в Москві тоді відповіли, що зараз непридатний час.

– Я хотів би поїхати в Україну, і я хотів спочатку поїхати до Москви… І тепер, можливо, після того, як я повернуся з Канади, мені вдасться поїхати в Україну. Перше, що потрібно зробити, це поїхати до Росії, щоб спробувати чимось допомогти, але я хотів би побувати в обох столицях, – сказав Папа Римський Франциск.

В МЗС Україні заявили, що візит понтифіка до Києва лише посилить його роль у становленні миру на нашій землі та підтримає дух українців, які зазнають невимовних страждань через агресію Росії.

– Показово, що в Москві наразі всіляко ігнорують готовність Святійшого Отця відвідати Росію. Це є черговим свідченням того, що російський режим прагне війни, а не миру, – наголосив речник МЗС Олег Ніколенко.

Тому, на його думку, настав час поглибити зв’язки з тими, хто цього щиро прагне.

– Поновлюємо запрошення Папі Франциску відвідати нашу державу та закликаємо продовжувати молитися за український народ, – заявив Олег Ніколенко.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-04 16:50:25

Back to top button