Ожиріння і нездорове харчування: в усьому світі на діабет страждають 800 млн осіб

Команда вчених з Індії провела новаторське міжнародне дослідження, під час якого з’ясувалося, що за останні 30 років кількість людей, хворих на діабет, у всьому світі подвоїлася і перевищила 800 млн осіб.
– Глобальний аналіз засвідчив, що захворюваність на діабет серед дорослих подвоїлися з 7% до 14% у період із 1990 до 2022 року, причому найбільше зростання спостерігалося в країнах із низьким і середнім рівнем доходу, – ідеться в повідомленні.
Де найбільше випадків діабету
Дослідження виявило, що більше половини випадків діабету у світі були зосереджені в чотирьох країнах. Із тих, хто хворів на діабет у 2022 році, понад чверть (212 млн) проживали в Індії, 148 млн – у Китаї, 42 млн – у США та 36 млн – у Пакистані. На Індонезію і Бразилію припало ще 25 млн і 22 млн випадків відповідно.
У деяких країнах островів Тихого океану, Карибського басейну, Близького Сходу та Північної Африки на діабет страждають понад 25% жіночого та чоловічого населення.
У США (12,5%) і Великій Британії (8,8%) зафіксовано найвищі показники захворюваності на діабет серед західних країн із високим рівнем доходу.
Навпаки, у 2022 році рівень захворюваності на діабет становив лише 2-4% серед жінок у Франції, Данії, Іспанії, Швейцарії та Швеції, і 3-5% серед чоловіків у Данії, Франції, Уганді, Кенії, Малаві, Іспанії та Руанді.
При цьому більше половини дорослих хворих на діабет – 445 млн (59%) – у віці 30 років і старше не отримували лікування у 2022 році.
Фактори ожиріння і нездорової їжі
За словами вчених, зростання кількості людей, які страждають на ожиріння, на тлі старіння населення світу означає, що дедалі більше людей піддаються підвищеному ризику розвитку діабету.
– З огляду на інвалідизуючі та потенційно смертельні наслідки діабету, профілактика хвороби за допомогою здорового харчування і фізичних вправ має вирішальне значення для поліпшення здоров’я в усьому світі, – кажуть учені.
Дослідники заявили, що отримані результати підкреслюють необхідність вжиття більш амбітних заходів, особливо в регіонах із низьким рівнем доходу. Йдеться про:
- обмеження споживання нездорової їжі;
- поліпшення можливості для занять спортом;
- субсидії на здорову їжу;
- безкоштовне здорове харчування в школах;
- безоплатний вхід у громадські парки та фітнес-центри.
Коментуючи результати дослідження, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що за останні три десятиліття спостерігається тривожне зростання захворюваності на діабет, що є наслідком зростання поширеності ожиріння, поглибленого впливом маркетингу нездорової їжі, відсутністю фізичної активності та економічними труднощами.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-14 10:34:00