Україна і світ

Ожиріння і нездорове харчування: в усьому світі на діабет страждають 800 млн осіб


Команда вчених з Індії провела новаторське міжнародне дослідження, під час якого з’ясувалося, що за останні 30 років кількість людей, хворих на діабет, у всьому світі подвоїлася і перевищила 800 млн осіб.

– Глобальний аналіз засвідчив, що захворюваність на діабет серед дорослих подвоїлися з 7% до 14% у період із 1990 до 2022 року, причому найбільше зростання спостерігалося в країнах із низьким і середнім рівнем доходу, – ідеться в повідомленні.

Де найбільше випадків діабету

Дослідження виявило, що більше половини випадків діабету у світі були зосереджені в чотирьох країнах. Із тих, хто хворів на діабет у 2022 році, понад чверть (212 млн) проживали в Індії, 148 млн – у Китаї, 42 млн – у США та 36 млн – у Пакистані. На Індонезію і Бразилію припало ще 25 млн і 22 млн випадків відповідно.

У деяких країнах островів Тихого океану, Карибського басейну, Близького Сходу та Північної Африки на діабет страждають понад 25% жіночого та чоловічого населення.

У США (12,5%) і Великій Британії (8,8%) зафіксовано найвищі показники захворюваності на діабет серед західних країн із високим рівнем доходу.

Навпаки, у 2022 році рівень захворюваності на діабет становив лише 2-4% серед жінок у Франції, Данії, Іспанії, Швейцарії та Швеції, і 3-5% серед чоловіків у Данії, Франції, Уганді, Кенії, Малаві, Іспанії та Руанді.

При цьому більше половини дорослих хворих на діабет – 445 млн (59%) – у віці 30 років і старше не отримували лікування у 2022 році.

Фактори ожиріння і нездорової їжі

За словами вчених, зростання кількості людей, які страждають на ожиріння, на тлі старіння населення світу означає, що дедалі більше людей піддаються підвищеному ризику розвитку діабету.

– З огляду на інвалідизуючі та потенційно смертельні наслідки діабету, профілактика хвороби за допомогою здорового харчування і фізичних вправ має вирішальне значення для поліпшення здоров’я в усьому світі, – кажуть учені.

Дослідники заявили, що отримані результати підкреслюють необхідність вжиття більш амбітних заходів, особливо в регіонах із низьким рівнем доходу. Йдеться про:

  • обмеження споживання нездорової їжі;
  • поліпшення можливості для занять спортом;
  • субсидії на здорову їжу;
  • безкоштовне здорове харчування в школах;
  • безоплатний вхід у громадські парки та фітнес-центри.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Коментуючи результати дослідження, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що за останні три десятиліття спостерігається тривожне зростання захворюваності на діабет, що є наслідком зростання поширеності ожиріння, поглибленого впливом маркетингу нездорової їжі, відсутністю фізичної активності та економічними труднощами.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-14 10:34:00