Україна і світ

Отримати підтвердження про полон військовослужбовця від рф дуже складно — Координаційний штаб

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених бійців окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. На запитання родичів військовослужбовців відповідав представник Координаційного штабу та представниця Національного інформаційного бюро (НІБ).

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Представниця НІБ звернула увагу на те, що в реєстр бюро внесено як цивільних, так і військових. Функція НІБ – здійснювати комунікацію через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) з російською стороною, як це передбачено Женевськими конвенціями. Також вона акцентувала на тому, що усі надані фото- й відеоматеріали опрацьовуються фахівцями. Але, зважаючи на різну якість наданих матеріалів, не завжди вдається чітко ідентифікувати людину.

Представник Штабу зазначив, що отримати підтвердження про полон військовослужбовця від країни-агресорки, як і будь яку іншу інформацію щодо нього, дуже складно. Окрім відомостей, отриманих від МКЧХ, коли їм вдається відвідати місця утримання, цінну інформацію надають повернені з полону військовослужбовці.

Одне із запитань під час зустрічі стосувалося листування полонених військовослужбовців з родинами. За словами представниці НІБ, Женевськими конвенціями передбачено, що всі військовослужбовці, які потрапили в полон, мають певні права, у тому числі право на листування. Наразі це право реалізоване через Міжнародний комітет Червоного хреста, але тільки щодо тих осіб, полон яких підтверджений державою-агресором.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Консультації щодо комунікації родичів з військовою частиною надав юрист Координаційного штабу.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-09 15:13:39