Україна і світ

Отримали вже 80 тис. тонн: звідки і як в Україну надходить гуманітарна допомога

Упродовж чотирьох місяців щодня на кордонах України з сусідніми Угорщиною, Румунією та Словаччиною закарпатські митники пропускають десятки машин, що продовжують везти до нас звідусіль гуманітарні вантажі.

– Перша машина з гуманітарною допомогою заїхала до нас на кордон зранку 24 лютого, уже у перші години повномасштабної війни. Не готовий вам зараз сказати, з якої саме країни була ця допомога. Але цей вантаж був по-особливому цінним. Ми його швидко оформили, – в ексклюзивному коментарі Фактам сказав Василь Татош, співробітник  управління забезпечення митного контролю та оформлення Закарпатської митниці.

Доставкою гуманітарних вантажів займаються міжнародні благодійні фонди та громадські організації. У перші дні вони найбільше завозили до нас зимового одягу та взуття, теплих ковдр та предметів гігієни.

Тепер переважають продукти харчування та речі першої необхідності. Багато постачають до нас ліків та медичного обладнання.

– Гуманітарна допомога надходить в Україну через митні пости Закарпатської митниці майже з усього світі. Найбільший обсяг товарів завезено з Італії, Словаччини, Німеччини, Угорщини та Чехії. Майже половину таких вантажів переміщено через пункти пропуску, що на кордоні з Угорщиною. Далі – через українсько-словацький кордон. І найменше – через румунський, – додає Василь Татош.

На потреби Збройних Сил України та правоохоронних органів з Європи через Закарпаття завезено понад 2 300 автомобілів підвищеної прохідності та спеціального призначення. Це машини швидкої допомоги та пожежні авто.

– Процедуру оформлення гуманітарної допомоги набагато спрощено. Наразі отримувачу такого вантажу не обов’язково бути у єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Немає процедури визнання гуманітарної допомоги, яка існувала до повномасштабної війни. Усі формальності з оформлення гумдопомоги закінчуються безпосередньо на кордоні, – пояснює Василь Татош.

Митники запевняють, що оформлення документів та пропуск гуманітарних вантажів займають зо 20 хвилин. Цей процес можна ще пришвидшити, заповнивши спеціальну декларацію в електронному вигляді.

– Таку декларацію заповнює безпосередньо особа, що переміщує даний вантаж. Ця процедура подання в електронному вигляді спрощує і економить при оформленні ще буквально 10-15 хвилин – уже безпосередньо на кордоні. А це, повірте, на великому об’ємі дуже значна економія часу виходить. І, відповідно, спрощує і пришвидшує процедуру отримання такої необхідної гумантірної допомоги тим людям, які її найбільше потребують, – пояснює митник.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-25 17:31:05

Back to top button