Осучаснена БЗВП дає результат – у березні втрати зменшилися, – Сирський

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що завдяки осучасненню курсу базової загальновійськової підготовки (БЗВП) та введенню адаптивного періоду для новобранців вдалося знизити втрати серед українських воїнів у березні порівняно з попередніми місяцями. Про це він написав у соцмережах.
«Ми осучаснили курс БЗВП та збільшили його тривалість до 1,5 місяця, запровадили обов’язковий адаптивний період новачків у бойових бригадах, і це дає позитивні результати – цього місяця ми зафіксували зниження втрат порівняно з попередніми. Однак, ще є над чим працювати», – зазначив Сирський.
Також на зустрічі щодо підсумків діяльності ЗСУ в березні 2025 року йшлося про формування нових армійських корпусів, логістику та ремонту військової техніки.
Водночас головком порушив питання утримання й підготовки озброєння до експлуатації в умовах весняно-літнього сезону, підвищення захисту різних видів військової техніки від FPV-дронів та максимального використання бойових можливостей техніки.
«Визначив завдання на квітень. Звернув увагу на необхідності збільшення кількості дронів на оптоволокні, стійких до ворожих засобів РЕБ. Крім того, визначив завдання щодо комплектування бойових бригад особовим складом», – зауважив Сирський.
Нагадаємо, ще на початку лютого 2025 року головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський анонсував розширення проєкту підготовки військових, за яким новобранці проходитимуть базову загальновійськову підготовку (БЗВП) відразу у бригадах. За його словами, це дозволяє підвищити якість підготовки, посилити навички роботи з озброєнням і технікою, покращити злагодженість підрозділів та знизити випадки самовільного залишення частин (СЗЧ).
Вже 10 лютого Міністерство оборони України повідомило про впровадження оновленої, п’ятої редакції програми БЗВП у навчальних центрах.
Нова програма триває 1,5 місяця (372 години) і включає адаптаційний «нульовий день», розширений курс психологічної стійкості, навчання роботи з ПЗ «Кропива», домедичну підготовку, «маршову» витривалість та стрілецькі вправи на короткі дистанції.
Серед нововведень – перегляд фільмів віртуальної реальності «Перший бій» для психологічної підготовки та чотири блоки навчання: ознайомчий курс (8 годин), індивідуальна підготовка (107 годин), дії у складі підрозділу (209 годин) і комплексне тактичне заняття (48 годин).
Програма базується на бойовому досвіді ЗСУ, а після її завершення військові отримують сертифікат і кваліфікацію «Стрілець».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне, Генштаб
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-03-31 16:08:00