Україна і світ

ОПУ судитиметься зі “Схемами” через повідомлення про “зустріч” Зеленського і Патрушева

Офіс Президента України заявляє, що Володимир Зеленський ніколи не зустрічався з секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим. Мовляв, викладена у розслідуванні “Схем” інформація про їхню зустріч в Омані не відповідає дійсності.

Оприлюднення висновків, які ґрунтуються не на фактах чи свідченнях, а на домислах і відомостях з якихось таємних “джерел”, варто розцінювати як маніпуляцію громадською думкою, заявили в Офісі Президента.

Коли таку маніпуляцію здійснюють у соцмережах анонімні акаунти у межах інформаційних операцій агресора проти України, це ще можна пояснити логікою гібридної війни. Та коли так само вчиняють українські журналісти – це виходить за межі уявлень про вільну журналістику як таку,
– заявили в ОПУ.

Відтак там наголосили, що очікують від журналістів “Схем” спростування “недостовірних” відомостей та припущень, що були зроблені на їхній основі.

Крім того, в Офісі Президента заявили, що подають до суду з позовом, в якому вимагатимуть спростувати інформацію, а також вибачень.

“Також вважаємо своїм обов’язком звернути увагу суспільного мовника – телеканалу “UA: Перший” на розповсюдження в його ефірі недостовірної інформації, яка є відвертою маніпуляцією громадською свідомістю”, – заявили в Офісі Президента.

Що відомо про розслідування “Схем”?Журналісти-розслідувачі програми “Схеми” розповіли, що під час візиту Зеленського в Оман туди прилітав Микола Патрушев, якого називають другою після Володимира Путіна людиною в Росії.

За інформацією журналістів, російський посадовець прилетів тим же чартерним літаком, який через добу доправив Зеленського зі столиці Оману Маската до Києва.Джерело Телеканал новини «24»

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close