Україна і світ

ОПУ подасть до суду на журналістів “Схем” за розповсюдження фейків

Зеленський і Патрушев ніколи не зустрічались особисто чи у рамках міжнародних заходівОфіс Президента України повідомив, що інформація про зустріч Володимира Зеленського з секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим не правдивою та заявили, що подадуть на журналістів до суду. Про це прес-служба відомства написала у своєму Telegram-каналі.

“Офіс президента України заявляє, що інформація, викладена у сюжеті програми “Схеми” про зустріч Президента України з високопосадовцем Російської Федерації, яка нібито мала місце в Омані, цілком і повністю не відповідає дійсності. Президент України ніколи в житті не зустрічався (особисто чи в рамках міжнародних заходів), не розмовляв і не спілкувався в інший спосіб з Миколою Патрушевим”, – йдеться у повідомленні.

Інформацію, викладену у розслідуванні “Схем”, назвали такою, яка ґрунтується не на фактах чи свідченнях, а на домислах і відомостях з “якихось таємних “джерел” та назвали її “відвертою маніпуляцією громадською думкою”.

“Коли таку маніпуляцію здійснюють у соціальних мережах анонімні акаунти в рамках інформаційних операцій агресора проти України, це ще можна пояснити логікою гібридної війни. Але коли так само вчиняють українські журналісти – це виходить за межі уявлень про вільну журналістику як таку”, – додали в прес-службі.

В ОПУ заявили, що чекають від програми “Схеми” спростування неправдивих відомостей та зроблених на їхній основі припущень. З проханням про спростування і вибачення звернулись і до суду.

Нагадаємо, журналісти проекту “Схеми” раніше оприлюднювали матеріал, в якому повідомляється, що секретар СБ РФ Патрушев приїжджав до міста Маскат в Омані, коли там перебував президент Зеленський.

Невдовзі глава Офісу президента України Андрій Єрмак назвав брехнею матеріал про поїздку Володимира Зеленського до Оману.

Також прокоментувала ситуацію і прес-секретар глави держави Юлія Мендель. Вона заявила, що Патрушев і Зеленський ніколи не зустрічалися.

Згодом брехнею ці відомості назвали і у Росії – прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков спростував можливість зустрічі Зеленського і Патрушева.

Джерело: www.112.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Back to top button
Facebook
Close