Україна і світ

Олігарх-сепаратист обзавівся елітними маєтками в Україні: розслідування

Віктор Гушан – впливовий олігарх, власник найбільшої бізнесової групи “Шериф” у невизнаній “Придністровській Молдовській республіці” (ПМР), що перебуває під контролем Росії. Попри це він є власником низки елітної нерухомісті та земельних угіддь під Одесою та Києвом. І що цікаво, має українське громадянство.

Елітна нерухомість у містечку Вилкове

Містечко Вилкове, що на Одещині, розташоване неподалік румунського кордону, в дельті Дунаю. Його ще називають “українською Венецією”. Саме там і розташована літня резиденція Віктора Гушана. Журналістам “Схем” вдалось побачити кілька маєтків та земельні ділянки олігарха.

Маєток на 600 квадратних метрів розташований на березі річки Дунай, а загальна площа території складає 6 тисяч квадратних метрів. Чого тільки там немає – два причали, кілька будівель охорони, човни, сад, виноградники, альтанка та будиночок для гостей.


Маєток Віктора Гушана у містечку Вилкове

І це ще не все – на території розташована також вишка, яка, за словами охоронця, належить українській телекомунікаційній компанії “Інтертелеком”.

Бізнесмен регулярно приїжджає у Вилкове. Як повідомив охоронець, це буває приблизно один або два рази на тиждень: “Приїжджає, відпочиває та їде”.


Вишка “Інтертелекому” на території маєтку олігарха

Однак у 2019 році поліція розпочала кримінальне провадження щодо угідь Гушана за фактом “самовільного будівництва на самовільно зайнятій ділянці”, що входить до “особливо цінних земель вздовж річки Дунай”.

У Вилковому Гушан через фірму “Екофортпост” придбав ще одну ділянку на узбережжі Дунаю. А за межами містечка, у заповідній зоні, журналісти виявили угіддя, де відпочиває олігарх – на острові Лімба, в районі гирла Дунаю Лебединка.

Знімальній групі лише з висоти вдалось розгледіти нерухомість, адже охоронці одразу ж попередили, що це “приватна територія”.  Там розташовані будинки, сади, рибальські снасті, сонячні батареї, альтанки та кілька будівель, а також приватна спостережна вежа мисливських угідь.

У реєстрі прав на нерухоме майно ця ділянка позначена як “комплекс споруд для відпочинку”, який напряму належить Віктору Гушану. Водночас в місцевій Кілійській райдержадміністрації заявили, що на острові немає об’єктів нерухомого майна.


У Кілійській райдержадміністрації заявили, що на острові немає об’єктів нерухомого майна

Вілла в передмісті Одеси

Гушан є власником вілли у першій лінії від моря, на території закритого містечка “Совіньон”. Маєток на 600 квадратів з кількома терасами, літньою кухнею та охоронною з’явився у нього в лютому 2014 року. 

“У той час в одеському регіоні активно вирував так званий “Антимайдан”, представниками якого були проросійськи налаштовані озброєні сепаратисти. І, ймовірно, за збігом обставин, як повідомляли в СБУ, в ті роки для створення чергової “народної республіки” на території одеського регіону, планували завезти людей з невизнаної “ПМР”, – повідомила журналістка. 


Маєток Гушан під Одесою

Нерухомість під Києвом

Олігарх придбав нерухомість не лише на Одещині. Журналісти знайшли й земельну ділянку під Києвом. Що цікаво, вона має сільськогосподарське призначення.

гушан
Гушан має земельну ділянку під Києвом

Українське громадянство Гушана

Те, що в олігарха-сепаратиста може бути український паспорт, свідчить й те, що згідно з інформацією джерел журналістів у Державній прикордонній службі, у дні, коли Віктор Гушан приїжджав у Вилкове, державний кордон перетинав не іноземець, а громадянин України з таким ім’ям та прізвищем і датою народження. Однак У Державній міграційній службі відмовились прокоментувати це. 


Віктор Гушан

Сам бізнесмен на питання журналістів про громадянство, бізнес-інтереси на території України, кримінальні справи української спецслужби, про можливу роботу в анексованому Криму та мету скупки нерухомості та земельних ділянок в Україні – не відповів.

Джерело Телеканал новини «24»

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close