Україна і світ

Окупанти вкрали для “оздоровлення” та “перевиховання” у РФ: в Україну повернули двоюрідних братів з Херсона

В Україну повернули двоюрідних братів підлітків, яких окупанти незаконно депортували у Росію. 

Про це повідомляють у Мінреінтеграції.

Ігор та Василь – мешканці Херсона. Коли в місто захопили російські військові, Наталя – мама одного з хлопців намагалася врятувати Ігоря, вивезти з окупації.

Зараз дивляться

– Вирватись на територію вільної України було майже неможливо. Натомість окупанти підступно запропонували доправити хлопця в Анапу (РФ) – буцімто “на оздоровлення”, – розповіли в Мінреінтеграції.

Наталія погодилась і підписала документи. Коли зрозуміла, що трапилося, було вже запізно. Дитину їй не віддавали. 

Більш того – хлопця використали як заручника. Над ним провели психологічну та “виховну”,  роботу, намагаючись назавжди відлучити від матері та Батьківщини, наголосили у відомстві.

У міністерстві додають, що вирвати Ігоря з пастки та переконати повернутися додому було нелегко, цей процес зайняв понад 3 місяці.

Віцепрем’єрка України Ірини Верещук, закликала батьків на окупованих територіях бути пильними та не підписувати жодних документів, які підсовують окупанти.

Ці нелюди прикриваються нашими дітьми. Закликаю всіх батьків: не вірте жодному їхньому слову, нічого не підписуйте, ні в якому разі не віддавайте їм дітей – навіть коли вас будуть запевняти, що це для їхньої ж безпеки. Вони використовують їх для шантажу й “торгів”, – наголосила Ірина Верещук.

Зараз Ігор та його брат вдома. Хлопці зізналися, що повернення – це був найщасливіший день у їхньому житті.

Раніше уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук розповіла про п’ять сценаріїв викрадення українських дітей.

Нагадаємо, за даними Генпрокуратури Росія депортувала понад 16 тис. українських дітей.

Джерело: Мінреінтеграції

Фото: Мінреінтеграції

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-06 21:16:21