Україна і світ

Окупанти беруть у заручники родичів військових ЗСУ на захоплених територіях – ГУР

Російські загарбники викрадають родичів українських військовослужбовців на тимчасово окупованих територіях України, зокрема й дітей.

Про це поінформували в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Як наголосили в ГУР, такі випадки набувають системного характеру. Більшість викрадень зафіксована на тимчасово захоплених військами РФ територіях Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей.

Окупанти викрадають як дорослих родичів українських військових (жінок, людей похилого віку), так і їхніх дітей.

– На жаль, бази даних українських громадян потрапляють в руки рашистів при захоплені адміністративних будівель або ж за допомогою колаборантів-зрадників… Зокрема, нещодавно стало відомо, що окупанти взяли в заручники кількох дітей чергового українського військовослужбовця, – наголосили в розвідці.

У подальшому рашисти можуть зв’язуватися з військовими та вимагати від них приїхати на тимчасово окуповані території в обмін на безпеку родичів.

У розвідці наголосили, що подібні випадки є воєнними злочинами військ РФ, які будуть розслідувані, а винні понесуть покарання.

– Із міркувань безпеки, ми не називаємо імена постраждалих військовослужбовців та викрадених родичів. Але жоден із цих випадків не залишається поза увагою держави. Україна бореться за кожного свого громадянина, – зазначається в повідомленні.

Днями з’явилася інформація, що в Енергодарі російські окупанти масово викрадають працівників Запорізької атомної електростанції та мирних жителів.

За інформацією міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, РФ утримує у своїх в’язницях понад 1,5 тис. мирних українців як військовополонених. Серед них є волонтери, журналісти, активісти, священники, місцеві депутати, голови органів місцевого самоврядування.

Джерело: ГУР Міноборони України

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-24 18:15:39

Back to top button