Львівський портал

Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету міністрів, якою було схвалено нову редакцію «Українського правопису». Про це 28 січня повідомила організація Prosud у Facebook та адвокат Дмитро Ільченко, який представляв у суді позицію херсонської семикласниці, від імені якої і подали позов проти уряду.

 

Зазначимо, що інформації від ОАСК із цього приводу поки немає.

За даними Prosud, позивачами виступили учениця 7 класу з Херсону, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО «Правова держава», яку очолює адвокат Ростислав Кравець. Кравець фігурує на плівках із кабінету голови ОАСК Павла Вовка, де його ГО використовують для подачі позовів та заяв, у яких зацікавлений сам Вовк.

Реклама партнерів

 

Сам Ільченко також заявив, що Окружний адмінсуд Києва скасував урядову постанову про «новий правопис».

«Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував постанову КМУ про так званий “новий правопис”.  Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з’ясувалося, що “мовна комісія” мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах. Нагадую, що позов був направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів», – написав адвокат.

Зазначимо, напередодні цей же Окружний адміністративний суд зобов’язав Міносвіти за позовом одіозного політика часів Януковича Андрія Портнова переглянути підручники з історії про події Революції Гідності.

Як повідомляв Львівський портал, 22 травня Кабінет міністрів України схвалив нову редакцію українського правопису. Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-01-28 16:34:34

Back to top button