Україна і світ

Одночасне зараження Covid-19 та грипом: чи можливо це і чим загрожує

Людина може одночасно підхопити коронавірус та грип. Водночас фахівці розходяться у думках щодо того, чи викликає це додаткові ускладнення та чи впливає на летальність.

Одні дослідники вважають, що людина, яка захворіла на грип та Covid-19, має такі самі симптоми, як під час звичайного інфікування, пояснює Фактам ICTV інфекціоніст Вадим Арістов.

– Є стаття у The Lancet, де описуються одиничні випадки одночасного захворювання на коронавірус та грип. Там дослідники говорять, що немає різниці у перебігу захворювання, – зазначає Вадим Арістов.

Але інші науковці вважають, що таке інфікування впливає на летальність.

– У іншому дослідженні зазначено, що шанси померти від такої інфекції удвічі чи втричі більші, ніж під час звичайного коронавірусу. Інфекції посилюють одна одну, – додає інфекціоніст.

Водночас послідовно підхопити ці віруси малоймовірно.

– Інфікуватися другою інфекцією, коли ти вже заразився першою, шансів значно менше. Вони викликають таку реакцію організму, яка конкурує з іншими інфекціями. Відбувається активація імунних механізмів. Людина у стані хвороби менше піддається вірусу, – пояснює Вадим Арістов.

За його словами, через ризик ускладнень варто уникати подвійного інфікування. Для цього варто вакцинуватися від грипу, щоб зменшити ризик захворюваності.

Подвійне зараження варіантами коронавірусу

Вадим Арістов також розповів, чи можна заразитися двома варіантами коронавірусу.

За його словами, це можливо. Інфекціоніст розповів про перебіг хвороби під час такого інфікування та можливі наслідки.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-12 15:00:40

Back to top button