Україна і світ

Оцінка функціонального стану: як оскаржити рішення експертної команди


Експерти МОЗ розповіли про права пацієнтів і членів команд під час проведення оцінки функціонального стану та можливості оскарження рішень.

– Нову систему оцінювання повсякденного функціонування людини створено для того, щоб зробити цей процес прозорішим, справедливішим і комфортнішим для кожного, – йдеться в повідомленні.

Аудіо та відеофіксація

І пацієнт, і заклад охорони здоров’я мають право знімати процес оцінювання. Однак відеозапис має використовуватися виключно для з’ясування об’єктивних обставин, наприклад у процесі оскарження.

Публічне розміщення таких матеріалів без згоди задіяних сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства.

Представник пацієнта може бути присутнім на оцінці, за наявності відповідної заяви.

Термін подання скарг

Якщо пацієнт не згоден з рішенням або сумнівається, можна подати скаргу протягом 40 днів від винесення рішення. Скаргу розгляне Центр оцінки функціонального стану особистості. Це цивілізований шлях до вирішення будь-яких питань чи непорозумінь.

У відомстві попросили з повагою ставитися до роботи лікарів, які ухвалюють рішення керуючись законодавством і визначеними в ньому критеріями, а також сучасними клінічними настановами щодо можливості відновлення здоров’я та реабілітаційного потенціалу людини.

За даними МОЗ, наразі вже створено понад 1 500 експертних команд, до роботи в яких залучено майже 6000 лікарів. Команди працюють у 290 медзакладах по всій країні та вже розглянули понад 10 000 справ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-20 11:25:00