Україна і світ

Обряди у Чистий четвер 2021

Традиції на Чистий четвер

Обряди на Чистий четвер на заміжжя

Обряди на Чистий четвер із рушником

Чистий четвер – обряд на гроші

Чистий четвер – обряди на кохання

Обряди на Чистий четвер для краси

Цього дня потрібно очиститися як духовно, так і фізично. Прийнято ходити в лазню або приймати водні процедури вдома.

У Чистий четвер також прийнято займатися прибиранням, пранням та іншими домашніми справами.

Обряди і заговори на Чистий четвер – улюблене заняття молодиць цього дня.

Цей день чудово підходив незаміжнім дівчатам із їхніми обрядами привернення уваги женихів. Встаючи зі сходом сонця, дівчата вмивалися і примовляли:

– Як світлий і гарний Чистий четвер, так і раба (ім’я) для всіх буду прекрасною. Амінь.

Тим дівчатам і жінкам, кому не вдавалося вийти заміж, слід було провести такий обряд. У Чистий четвер витертися новим рушником і цей рушник разом із фарбованими великодніми яйцями і пасками на Великдень віддати нужденним, які просять милостиню. Це гарантувало, що найближчим часом дівчина вийде заміж.

Для того, щоб з’явилися гроші, у Чистий четвер із ранку потрібно перерахувати тричі усі гроші, які є у вашому домі, щоби вони водилися цілий рік. Але перед цим потрібно провести обмивання, причому з милом! Змиваючи з себе піну, треба проговорити:

– Як сповіді очищають, як вода бруд змиває, так і ти, четвер, чистим будь. Очисти мене, раба (-у) Божого (-ю) (ім’я), від всякого зла, від образи, від неслухняності, від чужої хули, від злих розмов, від безплідних суперечок. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Цього дня можна купити нове дзеркало, але здачі не брати. Можна дати продавцю гроші точно під розрахунок, а можна просто відмовитися від здачі. Потім треба знайти затишне місце між двома деревами, добре, щоб у цей час вас ніхто не бачив. Дивлячись у нове дзеркало, слід вимовити:

– Як весь світ у дзеркало дивиться, на своє відображення милується, так би на мене хлопці милувалися, зі мною любувалися і цілувалися, так навперебій свататися до мене рвалися. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

У Чистий четвер набрати в банку води, покласти в неї срібну монету або іншу річ, а вранці на Великдень вмитися цією водою.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-29 09:15:00

Back to top button