Норвегія надасть Україні військову та гуманітарну допомогу на €6,3 млрд

Норвегія надасть Україні п’ятирічну програму військової допомоги на загальну суму €6,3 млрд.
Про це йдеться на сайті уряду Норвегії за підсумками зустрічі прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стере і генсека НАТО Єнса Столтенберга в Осло, Норвегія.
Стере зазначив, що його країна та інші члени НАТО від самого початку підтримували Україну в її боротьбі за незалежність і свободу.
На сайті уряду зазначається, що просування довгострокового співробітництва між НАТО та Україною є важливою метою, а військова підтримка з боку Норвегії та інших західних країн необхідна для українських військових зусиль.
– Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. У рамках Нансенівської програми підтримки України Норвегія надасть військову, гуманітарну та цивільну допомогу на загальну суму 75 млрд норвезьких крон (близько €6,3 млрд, – Ред.) протягом п’яти років, – сказав Стере.
Також у заяві вказується, що російсько-українська війна є однією з причин, через яку Фінляндія стала членом НАТО, а вступ Швеції схвалили майже всі країни НАТО.
– Ми бачимо контури нової карти безпеки в Північному регіоні. Ми з нетерпінням чекаємо, коли Швеція теж стане повноправним членом НАТО. Вступ усіх північних країн до НАТО зміцнить колективну обороноздатність Союзу в Північній Європі. Об’єднаний Північний регіон у НАТО дасть нам змогу планувати оборону нашого регіону так, як це було неможливо раніше, – йдеться в повідомленні.
Крім того, звертається увага на те, як вторгнення РФ в Україну призвело до дефіциту енергії в Європі, оскільки Росія “серйозно порушила постачання енергоносіїв до Європи”.
Фото: Eubriefs
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-31 20:45:40