НМТ-2025: скільки абітурієнтів не склали іспит з української мови

За підсумками основної сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році найбільше абітурієнтів «провалили» математику (майже 12%) та фізику (10%). Іспит з української мови не склали 0,39% вступників, з історії України – 0,16%. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Українська мова, історія України та математика є обов’язковими предметами при вступі. За словами нардепа, загалом цьогорічні результати з мови та історії «приємно тішать», адже не склали іспит менше 1% абітурієнтів:
- українську мову не склали 0,39% встуників,
- історію України не склали 0,16%.
Математика стала лідером серед дисциплін за кількістю вступників, які набрали максимальні 200 балів – 38,5%, а також за кількістю тих, хто не склав тест взагалі – 11,73%.
Якщо говорити про премети на вибір, то найкращий результат виявився з географії – її не склали лише 0,07% абітурієнтів. Це була друга за популярністю дисципліна, адже на НТМ зареєструвалися понад 64 тисячі людей.
Слідом йде біологія – її «провалили» всього лише 0,09% з-поміж 56 тисячі учасників НМТ. Саме цей предмет найбільше цьогоріч обирали для вступу вступники на медичні спеціальності.
Абсолютну популярність здобула анлійська мова, яку для тестування обрали понад 107 тисяч вступників. Водночас не склали іспит лише 2,33%.
Тестування з фізики у 2025 році проходили більше 7 тисяч осіб, мінімальний бал не змогли отримати 10,37% із них або 817 людей.
Тест із хімії складали ще менше абітурієнтів – понад 2,5 тисячі. Провалили його 156 людей або 6,05%.
«Фізику та хімію на НМТ обирають небагато вступників. Проте частка тих, хто не подолав поріг, залишається високою – майже на рівні з математикою. Це ще раз підтверджує, що існують певні виклики у сприйнятті та засвоєнні природничих дисциплін. Як і те, що ініціювати субвенцію на оновлення природничих кабінетів у школах було правильним рішенням. Постійно повторюю і буду надалі: без нової експериментальної бази, перенавчання та підвищення кваліфікації вчителів дітей не зацікавити фізикою чи хімією», – прокоментував Сергій Бабак.
Депутат також додав, що у школах не вистачає умов для вивчення хімії – сучасних лабораторій та обладнання, а це, зокрема, впливає на її популярність серед учнів.
Як повідомляв Львівський портал, 392 абітурієнти зі Львівщини отримали максимальний результат на цьогорічному НМТ. Серед них 40 осіб отримали 400 балів із двох предметів і п’ятеро – 600 балів з трьох предметів.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-16 17:01:00