Німецькі «Співочі птахи» в небі України: які розвідувальні дрони передає Силам оборони уряд ФРН
Як зазначено в офіційному релізі, розміщеному на порталі уряду ФРН, аналогічні БПЛА і раніше включалися до переліку озброєння, яке постачали Силам оборони, повідомляє АрміяInform.
Загалом компанія-виробник безпілотних авіасистем Germandrones зі штаб-квартирою у Берліні, розробила три версії безпілотника Songbird: Songbird 60, Songbird 100 і Songbird 150.
Система Songbird («Співоча пташка» — українською. — Ред.) є результатом років випробувань і вдосконалень від німецьких інженерів і конструкторів. Поєднання переваг традиційних літальних апаратів і багатороторних безпілотників створює новий клас безпілотних літальних апаратів із розширеними можливостями.
Вертикальний зліт і посадка (VTOL) усуває потребу в злітно-посадковій смузі, зберігаючи при цьому всі переваги літака з нерухомим крилом (висока швидкість, велика дальність). Модульна концепція Songbird дозволяє різнопланово використовувати різні камери та датчики, які на ньому встановлюються.
Фахівці оборонного порталу Defense Industry Europe вважають, що модель Songbird 150 пропонує найкращі експлуатаційні можливості серед версій всієї родини літальних апаратів від компанії Germandrones.
Зокрема, він може нести максимальне корисне навантаження 4,4 кг. Радіус дії цих безпілотників становить до 110 км. Songbird 150 може досягати висоти 5 тис. метрів.
Завдяки високим аеродинамічним властивостям і безкомпромісній легкій конструкції Songbird досягає часу польоту до двох годин, що приблизно вдвічі довше, ніж в аналогічних систем. Залежно від корисного навантаження за один політ можна пролетіти до 25 км².
Конструктори вмонтували в дрон високорозвинений автопілот із можливістю програмування на повністю автоматичний зліт і посадку. Ця програма дозволяє використовувати Songbird лише з одним оператором, а якесь тривале навчання пілоту не потрібне. Разом зі значним часом польоту та монтажем БПЛА без інструментів це забезпечує високу окупність інвестицій.
Значне корисне навантаження дозволяє використовувати дуже потужні акумулятори, кілька камер або вузькоспеціалізованих датчиків, таких як сканери LIDAR або пристрої картографії для роботи в реальному часі. Максимально допустима злітна вага залишається менше ніж 10 кг.
Songbird пройшов випробування в екстремальних кліматичних умовах — від африканської пустелі до тропічних джунглів — і може працювати у разі вітру швидкістю до 19 м/с, а також за екстремальної спеки, холоду чи невеликого дощу.
На БПЛА встановлена відеокамера з 20-кратним зумом та тепловізор із двократним збільшенням. Відеозв’язок із наземною станцією здійснюється в стандартах LTE/5G у радіусі до 10 кілометрів. За відсутності зв’язку Songbird накопичує зібрану інформацію на вбудованому носії.
Апарат транспортується в міцній алюмінієвій коробці. Час збирання та підготовки до роботи становить не більш ніж 10 хвилин.
Автори профільного порталу для фахівців у галузі БПЛА DroneXL зазначають, що поставка безпілотних літальних апаратів Songbird в Україну, яку здійснює Німеччина свідчить про тверду відданість підтримці її безпеки та суверенітету. Зміцнюючи розвідувальні можливості України, Німеччина робить свій внесок у стратегічну перевагу, яка може стати ключовою в поточних викликах, з якими стикається країна.
«Ця співпраця між державами підкреслює важливість технологічного прогресу в сучасній війні та оборонних стратегіях. Оскільки Україна інтегрує ці високотехнологічні безпілотники у свої військові операції, це знаменує собою значний крок у напрямі збереження своєї територіальної цілісності та захисту своїх громадян», — підкреслив у своєму матеріалі головний редактор і засновник сайту DroneXL Хей Кестело.
Сімейство дронів Songbird від Germandrones пройшло сертифікацію якості та придатності за міжнародними стандартами DIN EN ISO 9001:2015.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Презентація можливостей дронів Songbird. Відео: Germandrones
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-12-18 06:21:00