Україна і світ

Німецькі інструктори дивувалися нашій швидкості — зенітник Володимир перейшов з «Бука» на IRIS

Про бійця розповіло 5 січня Повітряне командування «Захід».

«Це був російський «безпілотник», який вів розвідку позицій нашої піхоти. А далі ми почали збивати російські літаки й гелікоптери.

У березні 2022 року російські бомбардувальники почували себе безкарними у небі над Харківщиною. Вони сміливо перетинали лінію бойового зіткнення і скидали на позиції наших військ півторатонні бомби.

Потрапити під такий удар гірше, ніж перебувати під вогнем артилерії. Ми ставили перед собою ціль захистити піхоту від авіабомб. Тому виходили на позиції якомога ближче до підрозділів на передовій.

Це давало можливість раніше збивати російські бомбардувальники та водночас робило нас надзвичайно вразливими для ворожих атак.

Та ми все одно йшли вперед. Піхота, танкісти потребували нашого прикриття від ударів з повітря. Сам факт, що поруч стоїть «Бук», заспокоював бійців. Нас дуже поважали. Казали: «Добре, що ви тут. Ми хоч трохи від авіаударів відпочинемо». Нам дякували», — згадує Володимир.

Зенітники в тому районі відбили у росіян бажання підлітати близько до лінії бойового зіткнення і скидати некеровані авіабомби.

У березні 2022 року на Харківщині бойова обслуга Володимира Лінніка збили чотири російські фронтові бомбардувальники та один гелікоптер. Загалом за чотири місяці роботи в цьому районі вони знищили 27 ворожих цілей.

Після бойової роботи на Харківщині підрозділ вирушив за кордон для опанування нового озброєння — сучасного німецького зенітного ракетного комплексу IRIS-T, який демонструє вражаючу ефективність у знищенні повітряних цілей.

«Німецькі інструктори дивувалися високій швидкості, з якою ми вивчали нове озброєння. У нас була для них одна відповідь: час — це збережені життя людей, захищені важливі об’єкти», — розповідає Володимир Ліннік.

Зараз головний сержант Володимир Ліннік — начальник обслуги пускової установки ЗРК IRIS-T.

«Наше завдання перевести пускову установку в бойове положення та підключити її до командного пункту. Після завершення бойової роботи – перевести установку у транспортне положення і вчасно залишити позицію», — розповідає Володимир Ліннік.

Бойовий рахунок підрозділу, в якому зараз служить Володимир Ліннік, не менш вражаючий за попередній: зенітники з IRIS-T знищили 49 ворожих цілей.

За героїзм і врятовані життя головний сержант Володимир Ліннік нагороджений орденами «За мужність» першого, другого і третього ступенів та медаллю «За військову службу».

«Я готовий працювати й на «Буках», і на IRIS-T. Ці обидва комплекси нам підходять, щоб нищити окупантів та їхні ракети. Звичайно, IRIS-T в рази досконаліше та ефективніше. Це як Мерседес у світі автомобілів.

Та відома істина залишається незмінною. Нищать ворога не комплекси, які сучасні вони б не були, а люди, які на них працюють. І я радий, що був і є частинкою сильних колективів, які сміливо, професійно і віддано б’ють агресорів.

Бувало, що ділив з бойовою обслугою одну банку «тушонки» на день. Ризикували життям. Втрачали бойових друзів. Вже пройдено багато. І ми ще пройдемо багато, аби помститися за всіх і перемогти», — запевнив Володимир Ліннік.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляла АрміяInform, Німеччина передала Україні ще один ЗРК IRIS-T.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-01-05 12:38:00