Україна і світ

Німеччина та Франція припинили поставки зброї до Туреччини

Німеччина та Франція припинили поставки зброї до Туреччини

Німеччина та Франція припинили поставки зброї до Туреччини

МЗС Німеччини заявило про припинення поставки зброї Туреччині у зв’язку з бойовими діями, які Анкара провадить проти курдських збройних загонів в Сирії. Таке ж рішення прийняли і у Франції.

Представник МЗС Німеччини оприлюднив заяву від імені глави відомства у суботу, повідомив телеканал.

Згодом глава німецького МЗС надав коментар виданню Bild, де пояснив мотивацію такого кроку.

На тлі турецького військового наступу в північно-східній Сирії федеральний уряд не видаватиме ніяких нових дозволів на будь-яке постачання озброєння, яке може бути використане Туреччиною в Сирії,
– заявив Хайко Маас.

Міністр також нагадав, що перші обмеження на експорт озброєнь Туреччині були введені ще з 2016 року, після того, як Анкара почала свою військову операцію в сирійському Афріні.

Обмеження Франції

Про припинення поставок зброї Францією повідомляється у спільному комюніке міністерств закордонних справ та оборони республіки, опублікованому на сайті французького зовнішньополітичного відомства.

В очікуванні припинення цієї операції Франція вирішила призупинити будь-які проєкти експорту військових матеріалів Туреччині, які можуть бути використані під час її військової операції в Сирії. Це рішення вступає в силу негайно,
– йдеться у тексті документа.

У документі наголошується, що Париж рішуче засуджує проведену Туреччиною військову операцію.

До слова, у понеділок, 14 жовтня в Люксембурзі відбудеться засідання Ради з міжнародних справ Європейського союзу, під час якого може бути узгоджена європейська позиція з цього питання.

Інші реакції світової спільноти на наступ Туреччини

У США операцію не схвалили. Сенатор США Ліндсі Грем раніше анонсував “руйнівні санкції” проти Туреччини у разі наступу її військових на півночі Сирії.

Не залишилася осторонь і Європа. Зокрема, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав Ердогана зупинити військову операцію в Сирії, а також наголосив: ЄС не платитиме за турецький план.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Туреччину уникати дій, які можуть погіршити ситуацію в регіоні, та зазначив, що альянс розраховує на її стриманість. Водночас він вважає, що Туреччина має підстави непокоїтися за власну безпеку, оскільки піддалася терористичним атакам.

В ООН традиційно висловили занепокоєння та закликали уникати насильства. Також представник пресслужби організації Фархан Хак заявив, що конфлікт у Сирії неможливо вирішити військовим шляхом.

Джерело Телеканал новини «24»
13.10.2019

Close