Україна і світ

Никита Ізмайлов розповів про підсумки Всесвітнього економічного форуму в Давосі

Минулого тижня у швейцарському Давосі пройшов Всесвітній економічний форум. Цього разу його темою була Співпраця в роздробленому світі.

На форумі зібралися лідери провідних країн світу та керівники найбільших компаній, щоб обмінятися думками щодо викликів, які чекають світ цього року.

Для мене найцікавіше із підсумків форуму – всебічна підтримка України та обговорення розвитку фінтеху. Але було й багато іншого. Тож, як фаундер і СЕО фінтех фонду N1 Никита Ізмайлов, виділю основні тренди Давосу.

Підтримка України 

Підтримка України у світі пройшла червоної лінією через майже всі заходи форуму.

Лідери провідних країн, керівники транснаціональних корпорацій та меценати запевнили, що продовжують активно підтримувати Україну, в тому числі готові надавати нашій країні фінансову допомогу.

Зокрема мова йшла про підтримку армії України, а також про фінансову підтримку нашої країни. Економіка країни-агресора, за прогнозом Єврокомісії, через санкції впаде в рецесію на десятиріччя.

Економічна криза

Глобальна економічна криза – ще одна важлива тема. Якщо на початку форуму говорили про певну приреченість глобальної економіки, то згодом перейшли до іншого формулювання – обережного оптимізму.

Загальний прогноз від провідних економістів виглядає кращим, ніж очікувалося.

Оскільки загроза інфляції все ще нависає над центральними банками, фінансисти стикаються з вимогами регуляторів щодо підвищення рівня капіталу, щоб підготуватися до спаду. Це призводить до того, що деякі підприємства стають збитковими.

Представники провідних світових компаній на форумі підтвердили, що через кризу звільняють тисячі працівників. І цілому можна казати, що прогнози нової світової економічної кризи 2023 року покращились та стали більш оптимістичні. 

Никита Ізмайлов

Клімат 

Традиційно багато уваги приділили темі змін клімату. На форумі були представники галузі відновлюваної енергетики та керівники нафтових компаній.

Активісти, серед яких була та сама Грета Тунберг, закликали енергетичну галузь припинити перешкоджати переходу на чисту енергію, деякі політики їх підтримали та запропонували зменшити інвестиції у видобуток нафти або ж компенсувати завдану шкоду для екології.

Фінтех

На форумі був презентований ChatGPT від OpenAI, чат-бот на основі генеративного штучного інтелекту. Гендиректор Microsoft Сатья Наделла заявила, що можливості штучного інтелекту повністю трансформують усі продукти компанії.

В OpenAI компанія планує інвестувати величезну суму – $10 млрд.

Також у Давосі запустили універсальну мережу цифрових платежів (UDPN) для стейблкоїнів і цифрових валют центральних банків (CBDC). Вона повинна забезпечити взаємодію між цими цифровими валютами.

Проєкт позиціонує себе як крипто-аналог SWIFT та має на меті спростити трансграничні платежі у CBDC та стейблкоїнах.

Бачимо, що тенденції до більш активного застосування технологій штучного інтелекту та блокчейну, як я й прогнозував, будуть актуальні цього року. 

Українські проєкти

Наша країна відома усьому світу як один зі світових лідерів фінтеху. Зокрема й державним застосунком Дія, який вивчають, хочуть локалізувати та масштабувати провідні компанії світу.

Фото: портал Дія

На форумі Міністерство цифрової трансформації України повідомило про запуск на базі нашої Дії застосунку для Естонії, завдяки якому громадяни країни зможуть отримати доступ до державних послуг. 

Ще було презентовано програму Impact Business, спрямовану на підтримку українського бізнесу.

Це поглиблена акселераційна програма, створена міжнародною командою експертів, підприємців та інвесторів для активних бізнесів, які хочуть зробити свій внесок у післявоєнне відновлення України та сформувати позитивний і довготривалий соціальний вплив.

Нашим підприємцям пропонується унікальна 9-місячна бездольова віртуальна програма, безплатний доступ до світових технологічних ресурсів, сотні тренерів з провідних міжнародних компаній та успішних стартапів.

В межах пілотного проєкту планується підтримати 25 підприємств, два з яких отримають гранти на €20 тис. кожна в рамках програми Collaborate forImpact, що фінансується Європейським Союзом і реалізується у партнерстві з EVPA.

Підтримую таку корисну ініціативу. Український фінтех вже довів свій високий рівень та здатність конкурувати із провідними компаніями світу.

Програма Impact Business дозволить стати всесвітньо відомими ще декільком українським стартапам.

До речі, щойно побачив новину: український застосунок Impulse очолив рейтинг App Store.

Додаток для тренування мозку (покращує пам’ять, увагу та логічне мислення за допомогою bite-sized ігор) найчастіше завантажували на iOS 2022 року у світі в категорії Health & Fitness. Якщо в цифрах – то це 30 млн завантажень. Для українців від початку війни застосунок безплатний.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приємно бачити світове визнання українського фінтеху, успіхи якого обговорюються на Всесвітньому економічному форумі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-07 14:15:43