Україна і світ

Nike виграла позов у справі про кросівки Сатани від Lil Nas X

Компанія Nike виграла позов проти арт-колективу із Брукліна MSCHF, який спільно з репером Lil Nas X випустив кросівки Сатани з краплею справжньої людської крові на підошвах.

Кросівки Сатани від Lil Nas X

Взуття, вартістю $1 018, із перевернутим хрестом, пентаграмою та словами Лука 10:18 є модифікованою моделлю Nike Air Max 97s.

Компанія заявила про порушення прав торговельної марки й звернулась до федерального суду Нью-Йорка із вимогою зупинити продаж взуття та заборонити їм використовувати свій знаменитий дизайнерський знак Swoosh.

– Уже є дані про значну плутанину на ринку, зокрема заклики бойкотувати Nike у відповідь на запуск Satan Shoes від MSCHF, які ґрунтуються на помилковому переконанні, що компанія дозволила або схвалила цей продукт, – зазначив у позові гігант спортивного взуття.

Юристи MSCHF заперечили, що 666 пар, які вони створили, були не типовими кросівками, а індивідуальними витворами мистецтва, які продавали колекціонерам за $1 018 доларів за пару.

У результаті федеральний суддя видав тимчасовий запобіжний захід.

Як буде виконуватися рішення суду невідомо, оскільки MSCHF вказали, що це була лімітована колекція із 666 пар, і всі, крім однієї, вже надіслані.

Кросівки Сатани з людською кров’ю

29 березня стало відомо, що американський реп-виконавець Lil Nas X спільно з арт-колективом MSCHF створив кросівки Сатани з людською кров’ю та диявольськими атрибутами.

Творці зазначили, що в підошву додали по краплині людської крові, яку надали члени арт-групи.

Деякі консерватори, зокрема губернатор Південної Дакоти Крісті Ноем та деякі релігійні послідовники, образились на суперечливий дизайн взуття та критикували репера Lil Nas X та MSCHF у Twitter.

Виконавець відповів на коментарі критиків мемами.

Джерело: BBC

Фото: XXL MagazineДжерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-02 09:12:08

Back to top button