Україна і світ

Нікчемно з точки зору міжнародного права: Кулеба про незаконні вибори в ОРДЛО

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає вибори до Держдуми Росії в ОРДЛО нікчемними з точки зору міжнародного права.

– До того часу, поки територія залишається окупованою, держава-окупант несе відповідальність за всі свої вчинки на цій території. Організація виборів в ОРДЛО та Автономній Республіці Крим є незаконною та нікчемною з точки зору міжнародного права, – наголосив Кулеба.

Про це Кулеба заявив під час онлайн-брифінгу 9 вересня. На його думку, Російська Федерація грає політичними м’язами.

– Російські забавки, які насправді на процес врегулювання та майбутнє цих регіонів жодного впливу не мають. Це просто гра політичними м’язами, – зазначив Кулеба.

Верховна Рада закликала міжнародне співтовариство визнати ці вибори незаконними, оскільки вони суперечать основним принципам та нормам міжнародного права, Статуту Організації Об’єднаних Націй, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН Територіальна цілісність України, Міжнародній конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та іншим міжнародно-правовим актам.

Президент Володимир Зеленський назвав примушування громадян України, які проживають в ОРДЛО, брати участь у виборах до Держдуми РФ рабством. На його думку, це один з елементів паспортизації.

Росія планує провести протиправні вибори на тимчасового окупованих територіях сходу України до Державної Думи РФ та залучити до неї місцевих жителів 19 вересня.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-09 14:43:44

Back to top button