Небезпечний посуд: дослідження показали чим шкідливі подряпані каструлі та сковорідки
За даними дослідження, опублікованими у виданні Daily Mail, докторка Пунам Десаї наголошує на небезпеці використання посуду з подряпаним антипригарним покриттям через можливе виділення мікропластику.
Ці мікроскопічні частинки можуть потрапляти в їжу та організм людини.
Науковці зазначають, що деякі мікропластики містять пер- і поліфторовані речовини (ПФАС), відомі також як форе-хімікати. Їм властива висока термостійкості, тому ці елементи використовують у виробництві кухонного посуду.
Зараз дивляться
Останні наукові дослідження підтверджують зв’язок між ПФАС і різними серйозними проблемами зі здоров’ям, такими як рак, аутизм та безпліддя.
Дослідження показало, що навіть одна подряпина на поверхні каструлі або сковороди може призвести до потрапляння мільйонів мікропластику в їжу.
Під час дослідження вчені використовували світлові хвилі для вимірювання мікроскопічних частинок та виявили, що лише одна 5-сантиметрова подряпина на тефлоновій сковороді може виділяти до 3 млн мікропластику.
Головною проблемою є те, що ПФАС накопичуються в організмі через їжу, яку ми споживаємо, і залишаються там протягом тривалого часу.
Ці хімікати виводяться з організму дуже повільно, приблизно 10 років, і ніколи не руйнуються в навколишньому середовищі.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-16 15:05:33