Україна і світ

Не варто шукати логіки в діях терористів: Зеленський про повітряні тривоги всією Україною

Українцям не слід думати, що відсутність повітряної тривоги в якихось областях піддається логіці, тому не слід себе накручувати.

Про це під час вечірнього звернення 5 липня заявив президент Володимир Зеленський.

Він нагадав, що вночі 5 липня майже по всій території України була оголошена повітряна тривога, коли до цього – в столиці та в деяких областях – тривоги не було вже певний час.

– Дехто почувався навіть особливо тривожно через таку незвичну тишу. Щось додумував, чогось боявся, шукав якихось пояснень, ніби окупанти до чогось готуються… Насправді не варто себе накручувати. Не варто шукати логіки в діях терористів. Російська армія не робить жодних пауз. У неї одне завдання – забрати життя в народу, залякати людей, щоб навіть кілька днів без повітряної тривоги вже відчувалися як частина терору. І от сьогодні ввечері Київ і знову майже вся Україна – з повітряною тривогою. На цю годину є удари по Хмельниччині: жертви, поранені – зараз уточнюються, – розповів він.

Президент заявив, що завданням для українців сьогодні є збереження себе та своїх емоцій, а також максимальна допомога обороні України.

– Окупанти знову били по Сумщині, по Миколаєву й області, по Дніпропетровщині. Частину ракет вдалося збити нашим протиповітряним силам. І ми жодного дня не скорочували й не будемо скорочувати нашу дипломатичну активність, щоб отримати для України сучасні й достатні протиракетні системи. Це завдання-максимум для нашої держави – вже цього року дати базову безпеку для українців, базовий захист від ракетних ударів. Але виконання цього завдання залежить не лише від нас, а й від розуміння партнерами наших фундаментальних потреб, – сказав він.


Президент також згадав про розмову з премʼєр-міністром Британії Борисом Джонсоном, який протягом 5 липня оголосив про розширення безпекової допомоги Україні ще на £100 мільйонів.

– Це на додачу до пакету оборонної підтримки на £1 мільярд, про який було оголошено нещодавно. Це дуже відчутна допомога для нас, – сказав президент.

Володимир Зеленський також обговорив з Борисом Джонсоном систему гарантій безпеки для України.

Зокрема, президент Зеленський заявив, що Україна потребує вже зараз визначеності з безпековим простором.

– Ми працюємо дуже активно над тим, щоб усі наші партнери і у Європі, і на інших континентах розуміли наше бачення безпекових гарантій, – пояснив він.

Крім того, Володимир Зеленський доручив військовому керівництву України доповісти про дозвіл для виїзду з областей та попросив Генштаб ЗСУ не приймати подібних рішень без його відома. Він пообіцяв розібратись з проясненням дозволів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-06 01:08:00

Back to top button