Україна і світ

Не намагайтеся обдурити: як відповісти на запитання дитини, чи справжній Санта


Психологи пояснили, як поговорити з дитиною про магію свят, і, зокрема, як відповісти на дитяче запитання про реальність Санти.

Якщо це запитання прозвучало

– Святковий сезон – це час радості, тепла і магії, але він також може бути джерелом стресу для батьків, – кажуть експерти.

Наприклад, дитина, дивлячись просто в очі може запитати, чи справжній Санта. Якщо це запитання прозвучало, спробуйте таке:

  • замість того, щоб одразу відповідати, спробуйте запитати дитину, а що вона сама думає з цього приводу, дозвольте їй висловити свої думки та почуття;
  • розмову про Діда Мороза, Санту чи Святого Миколая має вести дитина, дозвольте їй робити власні висновки;
  • дізнайтеся, чому ваша дитина ставить це запитання. Більшість дітей стають скептичними приблизно в 7 або 8 років, але буває по-різному. Можливо, дитина щось почула в садку/школі або просто почала критично ставитися до Санти;
  • запитайте дитину, що б для неї означало, якщо Санта несправжній, це допоможе зрозуміти дитячі емоції;
  • якщо ваша дитина засмучується від думки про те, що Санта може бути вигаданим, важливо підтримати її почуття. Скажіть їй, що сумувати – це нормально. Можна пояснити, що вихід із чарівного світу уяви – це природна частина дорослішання;
  • ви можете поговорити про те, що означає бути Дідом Морозом для інших – наприклад, для молодших братів або сестер. Це допоможе вашій дитині знайти новий сенс у святкових традиціях;
  • поговоріть про те, що Санта символізує добро, щедрість і турботу про рідних. Придумайте нові сімейні ритуали, які допоможуть зберегти святковий дух.

Що ще важливо

Уникайте поспішних висновків, узагальнень і згадок про інших міфічних персонажів, наприклад, про Зубну Фею тощо. Навіть якщо дитина зрозуміє, що Санта – це казка, вона все одно може вірити в дива.

Поважайте інтелект дитини та будьте чесними, якщо вона вже сама зрозуміла правду. Важливо, щоб дитина відчувала, що може довіряти вам.

Не намагайтеся обдурити дитину, щоб уникнути сліз. Важливо бути відкритим і підтримувати її емоції.

– Цей процес може бути складним як для дітей, так і для батьків, але він відкриває нові горизонти у спілкуванні та розумінні одне одного, – кажуть психологи.

І бажають, щоб святковий сезон приніс вам радість і можливість зблизитися з вашими дітьми через ці важливі розмови.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Психологічна підтримка

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-17 09:30:00