Україна і світ

Не доводити до досконалості, пропускаючи терміни: чому роботу краще здавати вчасно


Команда канадських учених під час дослідження з’ясувала, що роботу, здану із запізненням, зазвичай оцінюють суворіше, ніж роботу, здану вчасно.

За словами вчених, результати дослідження показують, що, хоча у вас може виникнути спокуса витратити максимально відведений час на те, щоб внести останні штрихи до звіту, заявки або частини роботи, додаткові зусилля можуть не оцінити колеги, якщо їх докладають, не докладаючи зусиль, на шкоду пунктуальності.

– Робота, виконана із запізненням, оцінюється як значно нижчої якості, ніж та сама робота, але здана вчасно, – йдеться в повідомленні.

Дослідження

У дослідженні взяли участь тисячі людей у США та Великій Британії, включно з менеджерами, керівниками, співробітниками відділів кадрів та іншими особами, чия робота передбачає оцінку інших.

Учасникам було запропоновано оцінити роботи, такі як рекламні листівки, мистецтво, ділові пропозиції, презентації продуктів, фотографії та новинні статті.

Але спочатку їм сказали, що робота була здана або рано, або вчасно, або із запізненням.

Результати

З’ясувалося, що робота, яка запізнилася, незмінно оцінювалася як гірша за якістю, ніж та сама робота, але виконана рано або вчасно. Різниця була еквівалентна включенню об’єктивного недоліку, наприклад, недотримання кількості слів.

Пропущений термін змусив оцінювачів зробити висновок про те, що співробітник менш сумлінний, і вони повідомили, що в майбутньому будуть менш схильні працювати з цією людиною або доручати їй завдання.

При цьому не мало значення, наскільки пізно було здано роботу: затримки в один день або один тиждень сприймалися однаково негативно.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше психологи виявили явище, відоме як “помилка планування” – тенденцію недооцінювати час і складнощі, необхідні для виконання завдання, навіть якщо це прямо суперечить нашому минулому досвіду.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-11 09:18:00