Україна і світ

Навіщо РФ стягує до українського кордону авіацію та які сценарію можливі – експерти

На різних джерелах активно шириться інформація, що біля кордонів з Україною відбувається щось дивне: там збільшується кількість російської авіації. Проте скільки бойових машин нині зосереджено навколо України – достеменно невідомо. За даними наших повітряних сил, це може бути близько 800 одиниць. З них 400 літаків та 150 ударних гвинтокрилів. 

Британська розвідка оцінює загальну кількість російської бойової авіації в 1,5 тис. машин. Якщо окупанти дійсно до чогось готуються, то до чого саме, які сценарії можливі – читайте далі.

Яка ситуація з літаками РФ

За даними повітряних сил України, російські літаки і гвинтокрили базуються на більш ніж 40-ка аеродромах поблизу українських кордонів – у Росії, Білорусі, і, безпосередньо, на тимчасово окупованих територіях. З російських авіабаз – тактична авіація може загрожувати східним областям України, а з Білорусі – до Києва лічені хвилини польоту.

Зараз дивляться

З Криму, Херсонщини чи Запорізької області літаки можуть працювати у напрямку півдня. Плюс місця базування стратегічних бомбардувальників, які з недосяжної для нашої ППО відстані тероризують всю Україну, надсилаючи нам ракети.

Які сценарії готує РФ

На думку авіаційного експерта Кирила Новікова, в першу чергу кремлівські генерали можуть почати свою улюблену психологічну гру – залякування – до річниці початку так званої “спецоперації”.

– Я думаю, що це один з елементів тиску, створення додаткової напруженості, тому що видно, що наш ворог сьогодні програє війну, попри те, що вони продовжують нас масово закидувати своєю живою силою. У них досі ще залишається багато техніки, але ці переміщення, ця передислокація. Можливо, створюється таке інформаційне підґрунтя чергової якоїсь ескалації бойових дій, – каже експерт.

Наземні бої не виграються без повітряної підтримки. Звідси ще один варіант використання великої кількості літаків і гвинтокрилів. Аби допомогти окупаційній піхоті на тих ділянках фронту, де зараз вони намагаються атакувати.

Хоча не виключений і “сирійський сценарій” так званих килимових бомбардувань. Або спроби повторити лютий-березень 2022 року, коли російська авіація влаштовувала масовані терористичні бомбардування Чернігова, або Сум.

– Теоретично таку ситуацію не варто виключати, що там росіяни вирішать і піднімуть максимальну кількість літаків, таку собі банзай-атаку. Мовляв, незалежно від того, скільки літаків з цієї атаки повернуться. Можливо 50%, можливо, ніхто не повернеться. Тут питання в іншому, скільки вони взагалі здатні одномоментно застосувати, – каже експерт видання Defence Express Іван Киричевський.

Проте через майже рік після вторгнення РФ слабшає, бо їй не вистачає головного – пілотів.

– Вони втратили декілька сотень пілотів, чи то в бою, чи то в полоні вони знаходяться, чи то загинули під час збиття, – каже Новіков.

Тож зараз Росія опинилась в досить важкій ситуації. Попри значну кількість бойової авіації, в неї немає можливості для будь-якого сценарію її масового використання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: скрін з відео

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-21 21:33:35