Україна і світ

Науковці назвали продукт, без якого не варто вживати антибіотики

Восени зростає ризик захворіти на ГРВІ, грип та коронавірус. Ці захворювання можуть провокувати ускладнення, через що людина змушена буде приймати антибіотики. А це не зовсім нешкідливо для мікрофлори кишечника.

Науковці провели дослідження та дійшли висновку, що певний вид антибіотика, а саме амоксицилін, не варто приймати без йогурту з пробіотиками.

Група лікарів та дослідників з університету Джорджтауна, Університету Пенсільванії, Мерілендського університету і Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку провели експеримент.

Вони розділили людей на дві групи – одна приймала антибіотик (875 грамів амоксициліну) двічі на день зі звичайним йогуртом, друга – ліки з йогуртом з пробіотиками (Bifidobacterium).

Згідно з результатами, у другої групи був більш стабільний рівень мікробіоти у кишківнику, ніж у першої. Через це у них були більш налагоджені процеси травлення, не було болю у животі і проблем з походами до туалету.

Через це фахівці рекомендують під час захворювання та вживання антибіотика додавати до раціоу йогурт з пробіотиками. Однак продукт повинен бути без ароматизаторів і цукру.

Джерело: Eat This, Not That

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-04 11:08:31

Back to top button