НАТО має готуватись до стримування РФ протягом наступних 10-20 років – голова розвідки Естонії
НАТО доведеться стримувати Росію протягом наступних 20 років, вважає глава естонської зовнішньої розвідки.
Про це агентству Reuters заявив генеральний директор Служби зовнішньої розвідки Естонії Каупо Розін.
Завдання НАТО – стримувати РФ десятиліттями
– Завданням НАТО на найближчі 10-20 років буде стримування або утримання Росії, щоб у неї не виникало дурних ідей про військовий наступ на Захід, – сказав Каупо Розін.
Естонія, яка межує з Росією і є членом НАТО, після вторгнення РФ в Україну подвоїла свої видатки на оборону до 3,4% від валового внутрішнього продукту цього року, що є другою за величиною часткою в Північноатлантичному альянсі. Крім того, найпівнічніша балтійська держава збільшила податки з наступного року, щоб закупити запаси боєприпасів для оборони.
– Я думаю, що це здійсненно (стримувати РФ 10-20 років, – Ред.), але це питання має бути серйозно сприйняте на Заході, і ми маємо інвестувати (в оборону, – Ред.), – заявив глава розвідки.
Хоча Росія неодноразово заперечувала, що має плани нападу на країни НАТО, її міністр оборони заявив цього тижня, що Москва має бути готовою до війни з військовим альянсом у Європі в наступному десятилітті.
– Військові плани НАТО і країн повинні бути достовірними, реальними і підкріплюватися реальними ресурсами, що стосуються присутності військ, наступних підрозділів, боєприпасів. Якщо ми правильно виконаємо домашнє завдання, то зможемо стримувати Росію, – сказав Каупо Розін.
Хоча він визнав, що йому важко уявити, що Росія вестиме переговори щодо України найближчим часом, він зазначив, що Росія “намагатиметься обмежити діяльність НАТО, інфраструктуру НАТО і присутність військ поблизу Росії”, зокрема в країнах східного флангу НАТО.
Торкнувшись в інтерв’ю теми Китаю, головний естонський розвідник сказав, що може виникнути ризик шантажу з боку Китаю, якщо Естонія не заборонить китайські технології у найважливіших галузях економіки, наприклад, у сонячних інверторах, які під’єднують сонячні батареї до електромережі і можуть бути відключені дистанційно.
– Якщо виникне ситуація, коли Китай захоче підштовхнути нас до політичного рішення, а деякі галузі насправді не перебувають під нашим контролем. Це означатиме, що всім цим обладнанням можна буде маніпулювати з Китаю, – сказав Розін.
Він також попередив, що навіть якщо цей сценарій сьогодні не видається реальним, все одно країни НАТО “повинні уникнути того, щоб одного разу він став реальністю”.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Його коментарі збігаються з думкою глави НАТО Марка Рютте, який на початку місяця заявив, що альянс активізує обмін розвідданими і поліпшить захист критичної інфраструктури перед обличчям “ворожих” актів саботажу проти союзників з боку Росії та Китаю.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-19 23:35:00