Наталія Гуменюк розповіла про причини, які наразі обмежують спроможності чорноморського флоту рф
Шторм у Чорному морі змусив ворожі кораблі відійти в пункти базування, в тому числі й ракетоносії. Наразі п’ять кораблів продовжують чергування, проте жодного носія крилатих ракет серед них немає.
Про це в ефірі національного марафону «Єдині новини» повідомила начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1 рангу Наталія Гуменюк.
– Проте це не дає підстав говорити, що повітряна небезпека відсутня, адже можливі атаки авіації чи із застосуванням дронів. Також продовжуються атаки вздовж лінії фронту. Сьогодні, як ніколи, від цього потерпала Херсонщина, – наголосила офіцер.
Начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України також розповіла, що у російських військових після кількох пожеж на нафтобазах з’являться певні логістичні проблеми. Але в них є ще база в Новоросійську, де вони можуть поповнювати запаси. Також вони можуть намагатися застосовувати кораблі в обмеженому режимі, виводячи не таке потужне угруповання в море.
– Говорити, що російська агресія буде таким чином максимально пригнічена ще зарано, але робота ведеться і в цьому напрямку – щоб вони не мали логістичних спроможностей для забезпечення своїх наявних потужностей, – повідомила Наталія Гуменюк.
За її словами, окрім логістики, у загарбників досить суттєво підірвано морально-психологічний стан.
– Ми маємо певний досвід по звільненню правобережжя Херсонщини, коли ворог також активно облаштовував багато рубежів оборони, а потім різко їх залишив та стрімко пішов за напрямком свого воєнного корабля. Ми не розраховуємо, що все буде так легко, проте кожен свій «жест доброї волі» окупанти будуть здійснювати за нашими умовами, під контролем і тиском Сил оборони України, – наголосила Наталія Гуменюк.
Начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України під час прямого ефіру прокоментувала численні сценарії техногенних катастроф, які продукує ворожа пропаганда в очікуванні можливого контрнаступу.
– З техногенним шантажем загарбників, і щодо Каховської ГЕС, і Запорізького напрямку, ми зустрілись ще коли планували звільнення правого берега Дніпра. Ми розуміємо, що усе це гра на нервах, але додаткові сценарії розглядаються. Сили оборони готові до розвитку подій, які могли б бути у випадку техногенних провокацій з боку ворога. Але також і усвідомлюємо, де цей шантаж може зупинитися. Зокрема тому, що лівий берег значно нижчий за правий, і будь-яке затоплення цих територій для ворога неприйнятне, з урахуванням тих оборонних ресурсів, які вони туди заклали, – зазначила Наталія Гуменюк.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-03 21:52:36