Львівський портал

Наступ Росії на Донбасі досягає кульмінації, Україна може перехопити ініціативу, – ISW

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що наступ Росії на Донбасі може наближатися до кульмінації, а Україна має можливості перехопити ініціативу і розпочати контрнаступ. Про це пише Українська правда.

Фахівці зазначають, що темпи російських наступальних операцій по всій території фронту сповільнилися за останні тижні, а це свідчить про те, що весняний наступ Росії на Донбасі може наближатися до кульмінації.

Також вони вказують на те, що ЗСУ, ймовірно, провели локальну контратаку на південний захід від Бахмута на тлі загострення обговорень у Росії можливого українського контрнаступу в районі Бахмута. І ці обговорення свідчать про те, що «російські джерела все більше не впевнені у здатності російських військових утримати ініціативу навколо Бахмута».

Крім того, українські військові продовжують вказувати на те, що масові втрати російських військ у районі Вугледара серйозно послаблюють російський наступальний потенціал у Донецькій області.

Експерти вказують: «Спеціальне відновлення існуючих підрозділів для розгортання під Вугледаром, а також очевидне створення підбригадних ешелонованих спеціальних формувань свідчить про те, що бойові можливості Росії на заході Донецької області значно погіршилися».

Зважаючи на тенденції бойових дій, на думку фахівців, «Україна має всі можливості для того, щоб перехопити ініціативу і розпочати контрнаступ на критично важливих ділянках нинішньої лінії фронту».

Як писав Львівський портал, днями командувач Сухопутних військ Олександр Сирський розповів про ситуацію на фронті.

За його словами, російські окупанти здійснюють наступальні дії практично по усій лінії східного фронту, намагаючись прорвати оборону України. Найбільш запеклі бої тривають в районах Кремінної, Торського, Білогорівки, Спірного, але епіцентром залишається місто-фортеця Бахмут.

Рашисти залучають до штурмів Бахмута всі свої потужності й атакують місто із трьох сторін.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-03-20 10:24:04

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин