Наші медики — бійці, які стоять цілодобово на фронті боротьби за життя і здоров’я — Ганна Маляр
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/gannamalyar_result_6-960x540-780x470.jpg)
Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр разом з Командувачем Медичних Сил ЗСУ генерал-майором медичної служби Тетяною Остащенко відвідали лікувальний заклад на Донеччині, який надає допомогу пораненим воїнам. Ганна Маляр подякувала військовим і цивільним медикам за їхню самовіддану роботу заради життя і здоров’я захисників України та вручила їм відзнаки Міністерства оборони України.
— З величезною честю передаю вам ці відзнаки. Розчулена бути у вашому товаристві і тиснути ваші руки — найкращі руки нашої держави, які рятують наших захисників і захисниць. Вся країна вклоняється вам за врятовані життя наших воїнів, — звернулася вона до медиків.
— Від Командування Медичних Сил ЗСУ щиро дякую за вашу роботу, — зазначила під час нагородження генерал-майор медичної служби Тетяна Остащенко. — Ви важко працюєте кожного дня і роботи у нас ще багато. Вірю, що ми разом все подолаємо та переможемо.
Ганна Маляр та Тетяна Остащенко ознайомилися з роботою лікувального закладу, поспілкувалися з персоналом та пацієнтами.
— Якщо порівнювати ті війни які були найближчими до нас по часу, то Медичним Силам ЗСУ вдалося досягти найнижчого рівня смертності. Те, як сьогодні працюють Медичні Сили, військові і цивільні медики — це насправді унікально. Ті операції, які здійснюють лікарі — просто унікальні. Вся система налагоджена та відпрацьована, — зазначила заступник Міністра оборони України. — Поранені, з яким я спілкувалася, вдячні нашим медикам. А вони одержимі перемогою, «заряджені» натхненням, як і всі наші військові. У всіх наших медиків є сили, у них горять очі, вони надихають. Зараз створено унікальну систему, якої раніше не існувало. Це єдиний медичний простір, де разом працюють цивільні та військові медики. Такого в світі ще ніде не було. В Медичних Силах налагоджена ефективна система евакуації. Сьогодні це багатоступеневий механізм, в якому задіяні всі види транспорту.
Досвід українських медиків вже активно вивчається і впроваджується в інших країнах.
—Я беру участь у засіданні керівників медичних служб армій країн НАТО і там система медичного забезпечення, яка побудована в Україні, вивчається багатьма нашими партнерами,— розповіла Тетяна Остащенко. — На підставі нашої інформації вони переписують свої стандарти, доктрини, переглядають структуру медзабезпечення. Це унікальний досвід, який здобули всі наші військові медики під час роботи в умовах широкомасштабної агресії та досі небачених обсягів медичної евакуації.
Ганна Маляр додала, що за дорученням Міністра оборони України вона разом з Командувачем Медичних Сил перевіряють роботу усіх військово-лікарських комісій, що діють вздовж ліній фронту.
— Є звичайно певні бюрократичні проблеми з паперовим документообігом. Це встановлено законом і щоб це змінити робоча група вносила законопроєкти для розгляду у Верховній Раді України. Два з них уже проголосовані в першому читанні, — наголосила вона. — Потроху ці паперові моменти зміняться. Крім того, сьогодні ми запроваджуємо цифрові черги. Я сьогодні відвідала військово-лікарські комісії, що працюють вздовж лінії зіткнення. Їх тут так багато, аби вони могли задовольнити всі потребу військовослужбовців. Десь взагалі немає черг, десь є скупчення відвідувачів. Ця проблема буде усунена найближчим часом. Що стосується електронних черг, то вже в 5 містах запущено пілотний проєкт. Ми дивимося у тестовому режимі як працює система, а потім будемо виправляти помилки чи не доопрацювання. З часом у всіх ВЛК запустимо електронні черги. Будемо бачити навантаження і за рахунок цивільних медичних закладів доповнювати комісії.
Фото авторів
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-29 11:52:23