Україна і світ

Наша задача максимум зняти блокаду РФ з Чорного моря – голова Єврокомісії

Задача максимум, яку ставить перед собою Європа у вирішенні створеної Росією продовольчої кризи, – це розблокування українських портів на Чорному морі.

Про це розповіла в ефірі телемарафону очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

– Дії Росії – це неподобство. Вона використовує їжу, аби усіх нас шантажувати, і ставить під загрозу найвразливіших у світі людей. На наших очах Росія блокує експорт 20 млн тонн пшениці, бомбардує склади в Україні, краде зерно. Ми робимо все, щоб знайти спосіб вивезти з України зерно – автошляхами, залізницею, річками. І це працює, але не настільки добре, як працювало б з великими морськими кораблями. А тому наша задача максимум – зняти російську блокаду з Чорного моря, – наголосила фон дер Ляєн.

Відповідаючи на запитання, чи досі в ЄС бояться Росії та чи намагаються “зберегти обличчя” Кремлю, вона назвала Володимира Путіна злочинцем.

Очільниця Єврокомісії також нагадала, що Євросоюз уже запровадив шість пакетів санкцій проти Росії, які “серйозно підривають російську економіку, глибше і глибше, чим довше вони тягнуться”.

– Путін – людина, на совісті якої ця жахлива, злочинна війна. Він злочинець і як злочинець має платити ціну, яку змусив заплатити нас. Платити за збитки, яких він завдав… Для нас неможливо повернутися до нормальних стосунків із Путіним… Він не зможе виграти цю війну, а Україна переможе, – зазначила фон дер Ляєн.

Варто зазначити, що ще в травні Єврокомісія представила план дій, спрямований на те, щоб допомогти Україні експортувати сільськогосподарську продукцію в умовах війни. Він має назву Шляхи солідарності ЄС-Україна. План передбачає збільшення пропускної здатності транспортних мереж, прискорення митних процедур, зберігання товарів на території ЄС та інші кроки.

Нещодавно президент США Джо Байден оголосив про напрацювання плану вивезення зерна з України залізницею та зберігання його у тимчасових пунктах на кордоні (зокрема з Польщею).

У МЗС України, своєю чергою, інформували про напрацювання двох маршрутів через Польщу та Румунію для експорту зерна.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-24 20:00:53

Back to top button