Україна і світ

Нас випробовують: Командувач ВМС розповів про диверсії РФ проти кораблів Бундесверу

Фото: Unsplash

Командувач Військово-морських сил Німеччини Ян Крістіан Каак заявив, що військові кораблі Бундесверу стають об’єктами російських диверсій, а також що зафіксовано випадки вторгнень на військово-морські бази країни.

Про це повідомляє телеканал n-tv.

Військові бази та кораблі Бундесверу зазнають диверсій

Каак під час пресконференції у Берліні наголосив, що відомий не один випадок руйнування або саботажу на кораблях.

Зараз дивляться

Він також повідомив про спроби росіян проникнути на військові бази як з моря, так і з суші. Також зафіксовані спроби “підійти” до військових у формі, які у той момент не були на службі.

– Наша оцінка: нас випробовують. Намагаються розхитати наше суспільство – як у межах країни, так і всередині альянсу. І, можливо, це підготовка до подальших активних військових дій, – заявив командувач ВМС.

Диверсія на корветі Emden

Його коментарі пролунали на тлі повідомлень німецьких медіа про виявлення диверсії на корветі Emden, який будували на верфі в Гамбурзі для передачі Бундесверу.

Під час інспекції судна у січні фахівці виявили кілька кілограмів металевої стружки в силовій установці. Якби її не знайшли, це могло б спричинити серйозні пошкодження корабля.

Каак наголосив, що загроза з боку Росії в 2025 році стала ще більш очевидною, ніж два роки тому. За оцінками експертів і розвідувальних служб, Росія може бути готова до конфлікту з НАТО з 2029 року.

В останні тижні в Німеччині почастішали повідомлення про диверсійні атаки, які можуть мати російський слід.

Серед таких атак – підпали автомобілів, організовані під виглядом дій “екоактивістів”, а також поява безпілотників над базами Бундесверу та іншими стратегічними об’єктами.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-12 00:02:00