Львівський портал

Нардеп Камельчук обідився на декомунізацію Червонограда та покинув лави «Слуги народу»

Народний депутат України від партії «Слуга Народу» Юрій Камельчук невдоволений перейменуванням Червонограда на Шептицький вирішив покинути лави президентської партії, повідомляє Львівський портал.

Відповідну заяву про вихід із партії «Слуга Народу» та складання повноваження члена ради Львівської обласної партійної організації він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Водночас Камельчук повідомив, що продовжить працювати у фракції та в Комітеті енергетики та в делегації ПАРЄ.

«Говорити про те, що Червоноград був оплотом радянщини, не тільки катастрофічно не правильно, але й безвідповідально. Наше місто завжди було джерелом протесних настроїв та енергії змін! У 2023 процес обговорення зміни назви міста від початку проходив з порушеннями основ Конституції та людської логіки… А сьогодні, 19.09.2024, Верховна Рада України, всупереч волі громади, змінила назву Червоноград на Шептицький. Сьогодні, на мою думку, відбувся Акт дерадянізації через коліно. Я не голосував за цю колгоспну постанову», – обурився Юрій Камельчук.

Зазначимо, 19 вересня Верховна Рада України після суспільного обурення зрештою змогла підтримати постанову про дерусифікацію більше 300 населених пунктів. Серед них є й Червоноград, який тепер офіційно стає Шептицьким, відповідно, Червоноградський район – Шептицький район.

Село Червоне Золочівського району стало Галицьке, також змінено транскрипцію сімох сіл на Львівщині.

Передісторія

Перейменувати Червоноград рекомендував Український інститут національної пам’яті на виконання вимог Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Відповідні консультації з громадськістю пройшли восени 2023 року.

Тоді думка громади щодо перейменування вкотре розділилась й певна частина пропонувала повернути місту історичну назву – Кристинопіль. Ще деякі мешканці говорили, що змінювати назву не варто, бо вони не хочуть бюрократичної тяганини з документами. Згодом спеціальна робоча група при міській раді затвердила 14 варіантів перейменування Червонограда, які виставили на електронне голосування. В ньому взяли участь лише 2823 мешканців із понад 65-тисячного міста. Найбільшу кількість голосів набрала пропозиція перейменувати місто на Червоноград (35%). На другому місці опинилася назва Кристинопіль (29,5%). Варіант Шептицький у підсумку опинився на третьому місці, але за цей варіант проголосувало лише 100 людей.

Історично відомо, що до 1951 року Червоноград був Кристинополем. Так його ще у 1692 році назвав засновник міста краківський воєвода Фелікс-Казимир Потоцький на честь свої дружини Кристини.

На початку 1990-х Червоноград був першим містом у СРСР, де скинули «вождя» пролетарів, змінили радянські назви вулиць, а з металу пам’ятника Леніну вилили бюст Тараса Шевченка.

На хвилі цього національного піднесення більшість мешканців висловилась за перейменування міста на Христинопіль за українською транскрипцією, хоча за давньою польською – Кристинопіль. Також лунали пропозиції нової назви – Жовтоблакитинськ. Однак тоді до перейменування Червонограда на ділі так і не дійшло.

До слова, 44-річний Юрій Камельчук родом із Червонограда. На виборах у 2019 році пройшов до Верховної Ради IX скликання від партії «Слуга народу».

Раніше Львівський портал повідомляв, що Фонд дружини нардепа Камельчука фігурує у справі переправлення ухилянтів.

До цього Юрій Камельчук не задекларував квартиру, три фірми і кредит у ПриватБанку.

Він також потрапив у скандал, заявивши, що COVID-19 є вигадкою, і що він не довіряє жодній вакцині. На що голова Львівської ОДА Максим Козицький запросив нардепа відвідати лікарні області і подивитися в очі хворим і лікарям.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-09-20 05:30:39