Україна і світ

Найяскравіші світлини 2024: яким був рік в Україні та світі у фото

Фото: Getty Images

2024 рік був насичений подіями в Україні та світі та у фокусі фотооператорів, які зазнімкували їх для історії.

Можна згадати замахи на тодішнього кандидата у президенти Дональда Трампа, війну в Україні, яка все ще триває через імперські амбіції диктатора Кремля, ракетні удари ворога по цивільних об’єктах або стихійні лиха, які охопили континенти.

Але не всі події були похмурими. Мільйони людей у світі спостерігали за футбольним Євро, Олімпійськими іграми у Парижі та об’єднанням поясів у надважкій вазі українцем Олександром Усиком.

Деякі країни охопили хвилі протестів, як от Грузію, а у Сирії вдалося блискавично скинути одного з найкривавіших диктаторів у світі, васала Путіна – сирійського правителя Башара Асада.

Факти ICTV зібрали найяскравіші фото 2024 року, які показують, яким був цей рік у знімках.

Найкращі фото 2024 року

Фото: STR/JIJI PRESS/AFP via Getty Images

На цьому фото зображено літак авіакомпанії Japan Airlines, який загорівся на злітно-посадковій смузі токійського аеропорту Ханеда 2 січня 2024 року.  Всі 379 осіб, включно з членами екіпажу, які летіли рейсом JAL-516, встигли покинути судно, перш ніж його охопило полум’я.

Фото: Костянтин Ліберов/Getty Images

Бійці мінометного взводу з 82-мм мінометом виконують бойове завдання на утримуваних українськими захисниками позиціях у засніженому Серебрянському лісі у Кремінній за температури -15 °C 10 січня 2024 року.

Фото: Patrick T. Fallon/AFP via Getty Images

Український режисер Мстислав Чернов зі статуеткою Оскар американської Кіноакадемії за найкращий документальний повнометражний фільм 20 днів у Маріуполі на сцені під час 96-ї церемонії вручення премії в кінотеатрі Долбі 10 березня 2024 року.

Фото: Jessica Gow/TT NEWS AGENCY/AFP via Getty Images

Представник Швейцарії Nemo під час виступу у другому півфіналі пісенного конкурсу Євробачення у Мальме 9 травня 2024 року. 24-річні Nemo стали першими небінарними переможцями пісенного конкурсу.

Фото: Richard Pelham/Getty Images

Олександр Усик завдає удару Тайсону Ф’юрі під час першого бою за основні пояси у надважкій вазі за версіями IBF, WBA, WBC, WBO на Kingdom Arena 18 травня 2024 року в Ріяді. Українець став першим боксером – абсолютним чемпіоном світу у гевівейті в епоху чотирьох поясів.

Фото: Benjamin Cremel/AFP via Getty Images

Британська принцеса Уельська Кетрін їде у скляній кареті на параді кінної гвардії на честь дня народження короля Trooping the Colour у Лондоні 15 червня 2024 року. Кетрін вперше після діагностування раку повернулася до публічного життя, взявши участь у заході.

Фото: Aurelien Meunier/Getty Images

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх святкує встановлення нового світового рекорду у стрибках у висоту з прапором України та на тлі стенду, де зазначено її досягнення – 2,10 метрів. 7 липня Магучіх на етапі Діамантової ліги у Парижі побила світовий рекорд, який тримався з 1987 року.

Фото: Ратинський В’ячеслав/УНІАН

Наслідки влучання у будівлю дитячої лікарні Охматдит у Києві 8 липня 2024 року під час масованого ракетного обстрілу Росії. Внаслідок удару по лікарні загинули дві людини, ще 32 дістали поранення.

Фото: Anna Moneymaker/Getty Images

Кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп демонструє стиснутий кулак, коли його евакуюють зі сцени під час мітингу 13 липня 2024 року в Батлері, штат Пенсильванія. Тоді на політика скоїли замах, внаслідок якого він дістав поранення вуха.

Фото: Jerome Brouillet/AFP via Getty Images

Бразильський серфер Габріель Медіна подарував глядачам один із найбільш пам’ятних образів Олімпіади-2024, святкуючи у повітрі свій олімпійський рекорд – 9,9 бала. На острові Таїті під час виринання з-під великої хвилі він злетів у повітря та продемонстрував у польоті палець, який вказував на небо. Його дошка так само була у повітрі у горизонтальному положенні.

Фото: Офіс президента

Перші F-16 в небі України 4 серпня 2024 року. У День Повітряних сил України показали перші винищувачі F-16, які передали західні партнери. На літаках видно не тільки маркування у вигляді герба України, але й рондель в українських кольорах – розпізнавальний знак для військових літаків.

Фото: Олег Пальчик/Global Images Ukraine via Getty Images

Літній чоловік з велосипедом махає рукою, стоячи перед українськими військовими, 11 вересня 2024 року в Суджі на Курщині в РФ. Бойові дії в Курській області почалися 6 серпня 2024 року, коли ЗСУ перетнули кордон біля міста Суджа і почали просуватися вглиб території країни-агресора, взявши за кілька днів під контроль десятки населених пунктів Курщини.

Фото: Анастасія Вербова/Global Images Ukraine via Getty Images

Медики медичної служби окремого батальйону Вовки Да Вінчі надають першу медичну допомогу 21-річній медикині Олі з 11 окремого механізованого батальйону, яка отримала поранення під час ворожого обстрілу з ПТРК в районі Покровська Донецькій області 1 вересня 2024 року.

Фото: Костянтин Ліберов/Getty Images

Звільнений з полону РФ чоловік, загорнутий в український прапор, плаче, зав’язуючи на руці фенічку у синьо-жовтих кольорах 13 вересня. Тоді під час обміну полоненими додому повернулися 49 цивільних та військових, зокрема 15 захисників і захисниць із полку Азов.

Фото: Gim Watson/AFP via Getty Images

Маск у повітрі. Гендиректор Tesla Ілон Маск підстрибує на сцені під час передвиборчого мітингу кандидата у президенти США від республіканців Дональда Трампа на місці його першого замаху в Батлері, штат Пенсильванія, 5 жовтня 2024 року.

Фото: Dan Kitwood/Getty Images

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент України Володимир Зеленський спостерігають за ходою кота Ларрі червоною доріжкою на Даунінг-стріт 10 жовтня 2024 року в Лондоні. Цього дня відбулася тристороння зустріч Зеленського зі Стармером і новим генсеком НАТО Марком Рютте.

Фото: David Ramos/Getty Images

Автомобілі скупчені разом зі сміттям посеред вулиці у регіоні Валенсія (Іспанія) після того, як зливи спричинили у регіоні масштабні повені 30 жовтня 2024 року. Внаслідок стихії у країні загинули понад 200 осіб.

Фото: Chris McGrath/Getty Images

Жінка робить селфі на тлі знищеного танка на площі у Дамаску (Сирія) 11 грудня 2024 року. Це сталося після блискавичного повалення режиму сирійського диктатора Башара Асада внаслідок дій воєнізованого повстанського угрупованням Гаят Тахрір аш-Шам.

Фото: Jay Kogler/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Протестувальники у Грузії чинять опір правоохоронцям під час антиурядового мітингу. Люди вийшли на новий протест після заяви прем’єр-міністра від правлячої проросійської партії Грузинська мрія Іраклія Кобахідзе, що Тбілісі відмовляється від вступу до ЄС до 2028 року. Проти людей застосовували водомети, сльозогінний газ та арештовували.

Фото: Данило Антонюк/Anadolu via Getty Images

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У Києві колядники у традиційному українському вбранні беруть участь у святкуванні Різдва 24 грудня 2024 року. На фото учасники різдвяної ходи проходять повз прапори з іменами загиблих, що розміщені на майдані Незалежності.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-30 09:02:00