Наймасштабніший в історії Європи екоінжиніринг: що і як Україна відновлюватиме після підриву ГЕС
Після підриву Каховської ГЕС на Україну чекає наймасштабніша в історії Європи програма екоінжинірингу.
Про це в інтерв’ю інтернет-виданню Новинарня розповів директор Національного антарктичного наукового центру та біолог Євген Дикий.
– Залишити все як є – це найгірший сценарій з можливих. Тут треба все ж таки або схилятися до того або відновлювати водосховище як було, або не відновлювати. Але тоді свідомо відновлювати саме Великий Луг. Це повинна бути велика агроекологічна програма, яку ще треба розробити, – зазначає експер.
Він додає, що бажаним варіантом є відновлення нижньої течії Дніпра і Великого Лугу.
– Якщо не виявляться якісь фактори, які це зроблять точно неможливим, то, все ж таки, як бажаний варіант, вважати відновлення нижньої течії Дніпра і Великого Лугу. Відповідно з проходами для нересту риби. Це буде, мабуть, наймасштабніша в історії Європи програма екоінжинірингу. Я впевнений, що на це нам європейські фонди гроші дадуть і допомогу фахівців також забезпечать, – пояснює Дикий.
Біолог додає, що для всього півдня України належить з’ясувати питання, чи потрібно відновлювати радянську модель поливу або ж розробити нову схему цього процесу чи взагалі відмовитися від нього.
– І оце (питання поливу, – Ред.) нам потрібно розглядати у комплексі, разом з питанням про Великий Луг і про Каховську греблю. Ми одразу маємо мати відповідь саме на це питання, яким ми бачимо там майбутній полив, майбутнє водопостачання оцих агроземель. І це мають бути дуже вагомі фактори, коли ми будемо прогнозувати, що і як ми це будемо відновлювати, – говорить експерт.
На його думку, відновлення судноплавства там можливо, проте важливо зрозуміти, скільки саме метрів буде достатньо для цього.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-22 20:28:02