Найголовніше – донести інформацію: ведучі ICTV про особливості роботи на ТБ
Сьогодні, 16 листопада, в Україні відзначають день працівників радіо, телебачення та зв’язку. Цю дату було обрано Укртелерадіокомпанією ще у 1994 році як професійне свято для теле- та радіопрацівників.
Пов’язано це з тим, що саме цього дня у 1924 році в Харкові вийшла в етер перша передача Українського радіо.
Ведучі ICTV розповіли, за що вони люблять свою професію
Анастасія Мазур
Ведуча Фактів ICTV та телемарафону Єдині новини Анастасія Мазур вважає, що професія журналіста та ведучого – це постійно бути у вирі подій, розуміти політичні і суспільні процеси, відчувати цей світ і людей, а також можливість допомогти.
– Я люблю свою професію за можливість допомагати. Особливо зараз. Коли сюжет в ефірі збирає гроші на дрон чи авто на фронт, закриває збір на лікування або реабілітацію бійця чи цивільного, – говорить Анастасія.
Вона додає, що кожне слово в ефірі виважене, адже важливо донести та пояснити людям правду.
Андрій Ковальський
Журналіст Факти. Спорт та ведучий телемарафону Єдині новини Андрій Ковальський зізнається, що професійне свято ніколи не святкував, проте це чудова нагода для знайомих згадати, чим він займається.
Андрій ще з дитинства захоплювався телебаченням, але коли вступив до Інституту журналістики, зрозумів: потрапити на екран значно складніше, ніж здавалось.
– Це були часи на зламі тисячоліття, коли телевізор був головним джерелом інформації, інтернет тільки набирав обертів, а газетні кіоски переповнювалися журналами та газетами. Конкуренція була шалена. Та мрії існують для того, щоб до них іти – і мені вдалося! – розповідає Андрій.
Ведучий поділився спогадами про досвід у спортивних новинах та вважає кожен день у професії окремою пригодою, оскільки кожен ефір та сценарій унікальні. Андрій розповідає, що робота не дозволяє зупинитися ні на мить та дарує драйв нічних і ранкових ефірів. Також ведучий ділиться, що завдяки роботі побував у пів сотні країн і зустрів чимало цікавих людей та відвідав чимало місць.
В’ячеслав Цимбалюк
Ведучий Фактів ICTV В’ячеслав Цимбалюк розповів про важливість доносити новини, щоб вони не залишали глядачів байдужими та допомагали розібратися в ситуації.
– Потрібно не просто повідомити глядачу чи слухачу важливу новину, а зробити це так, щоб вона не залишила його байдужим, зачепила, допомогла розібратися в обставинах, що склалися. І якщо це вдасться, то більшої нагороди годі чекати, – говорить В’ячеслав.
Він додає, що зараз новини, на жаль, здебільшого тривожні і трагічні, проте телевізійники намагаються донести українцям бодай часточку надії та оптимізму.
Вадим Карп’як
Ведучий головного політичного токшоу Свобода слова на ICTV і телемарафону Єдині новини Вадим Карп’як розповів про любов до професії та її вибір.
– Якщо ми говоримо про любов до професії, то люблять не за щось, люблять тому що… Ви не можете розкласти любов на якісь запчастини, бо тоді було б дуже просто все це пояснити, – розповідає Вадим.
Він вважає, що правильно, коли не людина обирає професію, а професія обирає людину. Також Вадим поділився, що ніколи не планував бути журналістом, а професія його життя заходила поступово.
– Спочатку з друкованої преси, потім з радіо, потім з телебачення. І от вона мене так ніжно обійняла з усіх сторін, що я просто став від неї залежний. Це така позитивна залежність. Тому я журналіст! – розповідає ведучий.
Оксана Гутцайт
Ведуча Фактів ICTV та телемарафону Єдині новини Оксана Гутцайт вважає свою професію найкращою та розповідає про динаміку роботи та важливість кожної секунди.
– Я ведуча новин і я обожнюю свою професію та вважаю її найкращою. Мені подобається, що ми розповідаємо людям про те, що відбувається у світі. Що саме від нас залежить те, як люди сприймають ту чи іншу інформацію, – розповіла Оксана.
Тепер вона не уявляє життя без людей, яких зустріла завдяки професії та з якими продовжує працювати, а також без професійних звичок.
– Я не уявляю своє життя без професійних звичок, а саме цейтнотів, що кожна секунда важлива, без цього шаленого драйву, що дають прямі ефіри, – додає Оксана.
Сергій Кудімов
Ведучий Фактів тижня та програми Історичні факти (Freeдом) Сергій Кудімов поділився спогадами про часи, коли телебачення було одним з небагатьох джерел інформації, та розповів, як став частиною інформаційної магії.
– Весь ексклюзив на інформаційну магію був у телебачення. Невеличка коробка з блакитним екраном була провідником в інші світи. Коли 20 років тому я потрапив на телик, я став частинкою цієї магії. І це відчуття зі мною досі. Магія? – розповідає Сергій.
Юлія Сеник
Ведуча Фактів ICTV та телемарафону Єдині новини Юлія Сеник розповіла про емоції, які дарує професія, та відповідальність, яку відчуває за кожне слово, сказане в ефірі.
– Я люблю свою професію за той заряд, за ті емоції, які відчуваю, коли вмикається камера і я в прямому ефірі маю донести важливі новини до глядачів. Це момент абсолютної концентрації, коли відчуваєш, що кожне слово може змінити сприйняття подій, іноді навіть – вплинути на життя людей, – говорить Юлія.
Вона не уявляє себе без відчуття єднання з глядачами, без хвилювань, коли знаєш, що на тебе покладаються.
Петро Дем’янчук
Ведучий Фактів ICTV та телемарафону Єдині новини Петро Дем’янчук порівнює телебачення з коханням та розповідає про початок кар’єри та нерозлучність з нею.
– Телебачення і я – це як кохання! Наші стосунки почалися в 93 році, і вже 31 рік ми нерозлучні. Бо як можна розійтись з тим, що допомагає тобі в житті реалізувати багато ідей, прагнень, бажань, розлучитись з можливістю змінювати країну? – говорить Петро.
Він додає, що найбільше любить свою професію за можливість допомагати людям, що особливо важливо і відчутно зараз.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Нагадаємо, нещодавно ведучі ICTV дали цінні поради тим, хто хоче стати журналістом, та розповіли, як самі обрали професію.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-16 10:25:00