Суспільне мовлення

Нацполіція екстрадувала до Чехії шахраїв, які виманили у чеських громадян 7,6 млн євро

1

Національна поліція під конвоєм Нацгвардії передала 5 членів шахрайського угруповання правоохоронцям Чехії через міжнародний пункт пропуску “Краківець” Львівської області. Ще одного фігуранта екстрадують незабаром.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції України.

Двоє громадян — з України та з Чехії — організували в Дніпрі “колцентри”, куди залучили до роботи ще понад 20 людей. “Працівники” телефонували громадянам Чехії, називалися співробітниками служби безпеки банку та казали, що банківські рахунки користувачів нібито зламали, і щоб урятувати кошти, їх потрібно перевести на інший рахунок, який самі ж надавали. Окрім цього, після “банку” постраждалим телефонувала нібито поліція, підтверджувала справжність зламування рахунку та теж казала, що потрібно переказати гроші на інший.

Шахраї користувалися технологією спуфінгу, замінюючи свої телефонні номери на інші.

Унаслідок шахрайських дій 665 чехів втратили більш ніж 7 млн 609 тисяч євро (300 млн 733 тисяч грн).

Нацполіція екстрадувала у Чехію 5 членів шахрайської організації. Національна поліція України

Правоохоронці розповіли, що до розслідування цього злочину залучили понад 100 українських та чеських поліцейських. Вони працювали за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора та підтримки Європолу та Євроюсту у складі JIT The Joint Investigation Team. JIT — це угода про створення спільної слідчої групи, яку уклали поліція України та Чехії. Ця угода й допомогла оперативному розслідуванню.

У Чехії проти фігурантів розслідують кримінальну справу за фактом шахрайства, їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

В Україні ж відносно інших злочинців слідчі Нацполіції розслідують кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 та ч. 1., ч. 2 ст. 255 Кримінального Кодексу України. Підозрюваним загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин