«Наче з фільму Термінатор» — Міноборони знайомить з роботизованим кулеметом Droid TW

Як розповіли у Міністерстві оборони, один з них — Droid TW, якого в іноземних ЗМІ навіть порівняли із роботом з фантастичного фільму «Термінатор».
«Розробка Droid TW розпочалася кілька років тому після запиту українських захисників. Вони потребували зменшення ризиків для особового складу з одночасним забезпеченням точного та автономного ведення бою. У 2023 році відбулися перші польові тести, під час яких система довела свою ефективність. А у грудні 2024 року після посилених випробувань платформу було кодифіковано для постачань у Збройні сили України», — йдеться в повідомленні.
Основна відмінність Droid TW від багатьох інших наземних платформ — те, що комплекс одразу був спроєктований та створений для виконання розвідувальних та ударних місій.
Крім того, в його системи інтегровано штучний інтелект для розпізнавання живої сили противника.
«Він дозволяє підвищити ефективність вогневої підтримки та спостереження завдяки дистанційному керуванню та автономності у складних бойових умовах. Завдяки цьому суттєво знижуються ризики для життя та здоров’я військовослужбовців», — зазначають у МОУ.
Як повідомляла АрміяInform, до експлуатації у ЗСУ Droid TW був допущений у грудні 2024 року.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-04-25 13:58:00