Україна і світ

На які опції туристичної страховки потрібно звертати увагу при виборі в першу чергу

При виїзді за кордон українці зобовʼязані мати страховку. Це зазначено у статті 16 Закону України “Про туризм”.

На кордоні у вас можуть попросити показати поліс турстраховки. А, можливо, і не попросять. Але ви повинні мати страховку. Тим паче, що це в інтересах туриста. Адже не доведеться шукати клініку в чужій країні та оплачувати лікування власним коштом, якщо раптом щось станеться.

До того ж туристичну страховку можна оформити онлайн за 5 хвилин на hotline.finance.

На що звернути увагу при виборі турстраховки

Навіть найдешевша туристична страховка покриває базовий набір опцій: стаціонар та виклик швидкої. Але якщо ви зацікавлені в якіснішій страховці з ширшим набором опцій, зверніть увагу на такі пункти.

Страхові опції

  1. Активний відпочинок, спорт

Якщо плануєте займатися активностями, приміром, плаванням, серфінгом, стрибками у воду, дайвінгом, волейболом, кататися на сноуборді чи лижах, відвідати аквапарк, піти в турпохід, кататися на велосипеді, квадроциклі, верблюдах тощо, то обовʼязково вибирайте розширений поліс, який це покриває. Бо найдешевша страховка таке не включає — якщо травмуєтеся при активному відпочинку, доведеться лікуватися власним коштом.

  1. Ліміт покриття 

Це максимальна сума, яку може виплатити страхова компанія при настанні страхового випадку. Зазвичай вона становить 30 000 або 50 000 євро. Але це загальний ліміт. А є ще окремі ліміти на певні послуги. Наприклад, зазвичай на стоматологічну допомогу встановлюють менший ліміт (припустимо, 3 000 євро). У кожній страховій компанії по-різному. Тому дивіться на ліміти на окремі послуги перед оформленням поліса.

  1. Наявність чи відсутність франшизи

Франшиза — це сума, яку не виплатить страхова компанія при настанні страхового випадку. Ви будете виплачувати ці кошти самостійно. Тобто якщо ви купите страховку з франшизою 50 євро на медичну допомогу, а в клініці буде чек на 300 євро, 50 євро ви платите власним коштом, а 250 оплатить страхова.

Є страховки з франшизою і без. Перші вигідні страховій компанії, адже їй не доводиться витрачати ресурси на збитки з малими сумами. Другі кращі для туриста, але і трохи дорожчі.

  1. Компанія-асистанс

Це компанія-посередник між вами та страховою компанією. Саме асистанс приймає ваше звернення по страховці та організовує для вас клініку за кордоном. Найпопулярніші з них: Ensuria Assistance, SOS-service, Euro-Center Holding.

Тому звертайте увагу, чи працює асистанс цілодобово, чи можна звʼязатися з ними у зручних для вас месенджерах.

  1. Можливість оформити за кордоном

Якщо ви виїхали за кордон, і у вас закінчується поточний поліс, а ви плануєте ще залишатися, вам потрібно оформити новий.

Початково страховики дозволяли оформлювати поліс лише перебуваючи в Україні. Це робили, щоб уникнути випадків шахрайства, коли людина захворіла, а тоді тільки оформила поліс, щоб отримати медичну допомогу за кордоном коштом страхової. Проте зараз більшість компаній дозволяє оформити поліс, перебуваючи за кодоном, але з певними обмеженнями. Наприклад, страховкою можна буде скористатися найраніше через 3 дні після дати оформлення. Тому відфільтровуйте поліси з можливістю оформити за кордоном.

  1. Для роботи

Якщо їдете працювати за кодон, звичайна турстраховка не підійде. Для роботи за кордоном та отримання робочої візи потрібна спеціальна страховка, яку приймають візові центри.

  1. Відгуки

Радимо почитати відгуки клієнтів про роботу страхових компаній при настанні страхових випадків.

Якщо виїжджаєте за кордон на авто, не забудьте також придбати обовʼязкову страховку — Зелену картку.

 Як скористатися страховкою за кордоном

Звʼяжіться із компанією асистанс за контактами, вказаними у вашому полісі. Розкажіть, що з вами сталося, та уважно слухайте вказівки менеджера. На всяк випадок можете уточнити, чи страхова компанія одразу оплатить медичну допомогу.

Адже якщо страховик не підписав договір з якоюсь клінікою, клієнт повинен самостійно оплатити послуги, зберегти всі чеки, а при поверненні в Україну звернутися по компенсацію до страховика.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-27 16:40:35