PRESS ЦЕНТР

На Хмельниччині збільшать кількість тестувань на COVID-19 за рахунок вітчизняних тест-систем

На Хмельниччині збільшать кількість тестувань на COVID-19 за рахунок вітчизняних тест-систем

Кількість ПЛР-тестувань на COVID-19 на Хмельниччині найблить збільшити до чотирьохсот на добу, а в майбутньому до тисячі. 

Про це повідомив на онлайн-брифінгу 19 травня перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш.

Наразі Хмельницький лабораторний центр збільшив тестування майже до двох сотень (нагадаємо, раніше опрацьовували 96 проб біоматеріалів за добу. – авт.). На другому етапі маємо намір, щоб ця цифра зросла до чотирьох сотень. Для цього потрібне обладнання для підготовки біоматеріалів для тестування – термостати, барабани тощо. Вони вже придбані за кошти лабораторного центру і мають надійти до кінця цього тижня. Щойно обладнання буде встановлене – ми зможемо вийти на 400 досліджень за добу. Надалі, щоб збільшити ще кількість тестувань до тисячі, – потрібен ще один ампліфікатор та, звісно ж, доукомплектування штату фахівцями, – зазначив Роман Примуш.

Чиновник додав, що наразі лабораторія досить завантажена, адже з появою кожного нового випадку COVID-19 кількість контактних осіб зростає в рази. Окрім тестування пневмоній контактних осіб та підозр, наразі кожних 5 днів також тестують усіх задіяних медпрацівників.

На учорашній день в лабораторному центрі було в наявності 179 ПЛР-систем. Одна система розрахована на 96 досліджень. З них 4 тест-системи німецького виробництва, всі решта – українського виробника, – розповів Роман Примуш.

В обласного лабораторного центру були певні проблеми з проведенням верифікації під час переходу на нові вітчизняні тест-системи, бо це передбачає певного налаштування обладнання. Через це в неділю не було оприлюднено даних про нові випадки хвороби.

Сподіваємося що за кілька днів робота з верифікації завершиться і ми зможемо повноцінно перейти на українські тест-системи. Вони є в достатній кількості. Фактично в неділю через це лабораторія не працювала. Але вже з понеділка повноцінно проводяться дослідження. Поки паралельно і на німецьких тест-системах, і з підтвердженням на українських. Ми маємо бути впевнені, що ті результати, які видає лабораторія стовідсотково відповідають дійсності і ми можемо на них опиратися, – зазначив Роман Примуш. 

Західноукраїнський інформаційний портал PRESS-ЦЕНТР © 2014
20.05.2020

Back to top button
Facebook
Close